Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

"Konut Alım Desteği Gayrimenkul Sektörünü Hareketlendirecek"

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş: Yasalarımız, konut kredisi ile ev satın almak isteyenlere, evin değerinin yüzde 25'ini peşin ödeme zorunluluğu getiriyor. Peşinat için yapılan birikimin yüzde 15-20'si kadar da devletin destek vermesi, sadece gayrimenkul sektöründe değil bir çok sektörde hareketliliği artıracaktır.

yapi.com.tr
"Konut Alım Desteği Gayrimenkul Sektörünü Hareketlendirecek" Dr. Gökhan Taş

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, İnşaat Sektörü Zirvesi'nde "Konut satın almak isteyen vatandaşa peşinat ödemesinde yüzde 15-20 devlet desteği sağlanacağı” yönünde açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sözlerini değerlendirdi.

Devletin, ev satın almak isteyen ve birikim yapmaya çalışan vatandaşlara para yardımında bulunmasının, sektörü olumlu yönde etkileyeceğini söyleyen Dr. Gökhan Taş, "Yasalarımız, konut kredisi ile ev satın almak isteyenlere, evin değerinin yüzde 25'ini peşin ödeme zorunluluğu getiriyor. Vatandaşlarımızın bu peşinat kısım için yaptıkları birikimlerinin yüzde 15-20'si kadar da devletin destek vermesi, sadece gayrimenkul sektöründe değil bir çok sektörde hareketliliği artıracaktır. Çünkü inşaat sektörü Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerinden biri ve beraberinde birçok sektörü de etkilemektedir" dedi.  

2014 yılının konut satışları açısından Cumhuriyet tarihinin en büyük tapu adet satışının yapıldığı yıl olduğuna dikkat çeken Taş, 2014'ün son çeyreğinde de sektörde iç talebin canlandığını ve konut değerlerinde yüzde 12'lik bir artış görüldüğüne işaret etti. "2015 yılının da özellikle seçimler sonrasında, jeopolitik durumda düzelme ve belirginleşme meydana gelirse, faizlerin düşmesi ile birlikte sektör açısından iyi geçeceğine inanıyorum" diyen Taş, devletin yapacağı bu katkının da konut sektörüne bir ivme kazandıracağını ve eldeki konutların satılabilmesi için fırsat yaratacağı açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-alim-destegi-gayrimenkul-sektorunu-hareketlendirecek_128202.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!