Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dar Gelirliye Konut Yapılacak Arazilerin Satışı Yargıya Taşınacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a aralarında dar gelirliler için konut alanı olarak rezerv edilen arsaların da bulunduğu 51 parselin satış yetkisi verilmesi CHP'yi harekete geçirdi. Konunun yargıya taşınmasına karar verildi.

yapi.com.tr
Dar Gelirliye Konut Yapılacak Arazilerin Satışı Yargıya Taşınacak

Denizli'de büyükşehir belediye meclisi, AKP'li Belediye Başkanı Osman Zolan'a Merkezefendi, Sarayköy ve Pamukkale ilçelerinde bulunan 51 adet arsanın satışı için yetki verdi. Oylamada AKP'li 38 üyenin ‘kabul' oyuna karşılık CHP ve İYİ Parti'li 19 meclis üyesi ‘ret' oyu kullandı. Satışa çıkarılacak parseller arasında dar gelirli için toplu konut rezerv alanı olan 33 arsanın bulunduğu toplam 370 bin metrekarelik arsalar tartışma konusu olmuştu.

Sözcü’den Selami Aydın’ın haberine göre; 1998 yılında dönemin belediye başkanı CHP'li Ali Marım tarafından Milli Emlak'tan satın alınan alanın bir kısmında dar gelirli için toplu konut projesi gerçekleştirildi. Rezerv konut alanı olarak bırakılan kalan bölüm önceki yıl parsellere bölündü, kat artırımı yapılarak 5 kat ruhsatı 15 kata çıkarıldı. Marım'ın yaptığı sözleşmede belediyenin sosyal konut projesi dışında kullanılamayacağı maddesinin bulunmasına rağmen satış yetkisi alınması CHP'yi harekete geçirdi.

Partililerle birlikte satışı istenen alana giden CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Bu arazi dar gelirlinin konut ihtiyacını karşılamak amacıyla alındı ve gecekondu önleme bölgesi olarak planlandı. Şimdi araziyi parsel parsel ayırıp satarak rant elde etmeye çalışıyorlar. Satışın durdurulması için hukuki süreci başlatacağız. 2024 yılından sonra yerel yönetim seçimlerini kazanıp o bölgede dar gelirli için 10 bin konut yapacağız.” diye konuştu.

Diğer yandan Denizli Mimarlar Odası Başkanı Özlem Kabel de belediye başkanına satış yetkisi veren belediye meclisi kararını yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dar-gelirliye-konut-yapilacak-arazilerin-satisi-yargiya-tasinacak_191619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!