Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Demokrat Mühendisler" Yeniden Görev Başında!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO) Olağan Genel Kurulu'nda Ali Ekber Çakar başkan seçildi.

yapi.com.tr/AA
"Demokrat Mühendisler" Yeniden Görev Başında!

MMO'dan yapılan yazılı açıklamada, olağan genel kurulda 738 delegenin katılımıyla yapılan seçimlerde Ali Ekber Çakar'ın başkan seçildiği bildirildi. 

Genel kurulda odanın yeni dönem yönetim, onur ve denetleme kurulları ile odayı TMMOB genel kurulu, yönetim kurulu, yüksek onur ve denetleme kurullarında temsil edecek 100 delege seçildi. Demokrat Mühendisler, MMO ve TMMOB organlarının tümü için blok liste ile seçime katıldı. Farklı adaylık yalnızca bir kişi ile TMMOB genel kurulu delegeliği için gündeme geldi. Seçimler sonucunda oda organları ve TMMOB genel kurul delegeleri blok olarak Demokrat Mühendisler listesinden oluştu.  

Seçim sonuçlarına göre, yönetim kurulu asıl üyeliklerine; Ali Ekber Çakar, Yunus Yener, Ercüment Şahin Çervatoğlu, Tahsin Akbaba, Abdullah Selçuk Soylu, Osman Tezgiden, Bedri Tekin; yedek üyeliklere Elif Öztürk, Şayende Yılmaz, Çağdaş Akar, Harun Erpolat, Barış Levent, Satılmış Göktaş ve Banu Akın getirildi.

Denetleme Kurulu asıl üyeliklerine; Haydar Şahin, Ali Özdemir, Osman Çakıl, Semiha Özbey, Murat Korkut, Kahraman Dağdeviren, Abdullah Tekin, Mehmet Simavi Bakır, Osman Serter, Seyfettin Avcı, Remzi Çakmaklı, Necdet Kahraman, Selda Ünver, Hasan Yitim ve Gürsel Yayla;yedek üyeliklere Hüseyin Kaya, Hüseyin Dinçer, Tarık Akmanlar, Erkut Yavuz, Özcan Altınay, Muharrem Tanju Sarıca, M. Emin Tümür, Oğuz Kepez, İsmail Şahin, Fikret Palabıyık, Leyla Bahçeci, Haluk Altay, Ali Doğan Coşgun, Levent Tanrısever ve Mustafa Ferruh Nemut seçildi.

Onur Kurulu asıl üyeliklerine ise Ahmet Turan Dörtdemir, Mehmet Selçuk Göndermez, Rıza Erhan Kutlu, Turgut Bozkurt, Nusret Doğan Albayrak; yedek üyeliklere Mustafa Yazıcı, Serhat Temel, Cumhur Pekdemir, Ali Haydar Karaçam ve Nedim Kara getirildi.

MMO'yu TMMOB Yönetim Kurulunda temsil etmek üzere Mehmet Soğancı, Melih Şahin ve Tevfik Peker'in seçildiği belirtilen açıklamada, TMMOB Yüksek Onur Kuruluna İlter Çelik, denetleme kuruluna ise Ahmet Kirami Kılınç'ın seçildiği ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demokrat-muhendisler-yeniden-gorev-basinda-_119841.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!