Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Deprem Alanı Satışına Tepkiler Büyüyor!

İstanbul Sancaktepe’de doğal afetlerde toplanma sığınma ve sahra hastanesi yeri olarak tahsis edilmiş arazinin satışı için ihaleye çıkarılmasına ve Sancaktepeliler tepkili.

yapi.com.tr
Deprem Alanı Satışına Tepkiler Büyüyor!

Evrensel'in haberine göre, Samandıra’da bulunan arazide bir basın acıklaması yapan CHP  Sancaktepe ilce  başkanı  Ayten Durmuş   arazinin satılmasına izin vermeyeceklerini belirterek “Burada çadır kurarak, ihale gününe kadar bekleyeceğiz. Sancaktepe halkının olan bir araziyi belediye başkanı bu kadar rahat satamaz. Olası bir  deprem durumunda Sancaktepeliler ne yapacaktır” diye sordu. Eyleme destek veren  EMEP ve BDP ilçe başkanlarına ve  ilçe yönetiçilerine teşekkür eden Durmuş şöyle konuştu; “Burası Sancaktepe halkının ve herkes sahip çıkacaktır. Bizler buradan da bir çağrı yaparak ihalenin yapılacağı gün de orada olacağız, Sancaktepeliler de bu arazinin satılmasını peşkeş çekilmesini istemiyorlar.”

Görüşlerine başvurduğumuz Sancaktepeliler bu alanın satılmasına izin vermeyeceklerini ve tüm Sancaktepe halkının da bu alanlara sahip çıkmasını ve salı günkü ihale sırasında orada olacaklarını ve  buna asla izin vermeyeceklerini dile getirdiler.

Olası depremde ne yapılır?

Kemal Türkler Mahallesi Muhtarı Kazım Özmen arazinin satılmasının Sancaktepe halkına yapılmış en büyük haksızlık olduğunu belirterek, “Orası sahra hastanesi ve doğal afet durumlarında toplanma  yeridir ve belediye bu kadar önemli bir yeri  satış ihalesine sunması  kabul edilecek bir şey değildir ve ben bu alanın satılmasına karşıyım ve karşı olacağım. Hepimiz iyi biliyoruz ki İstanbul hep bir deprem tehdiyle yaşıyor, olası bir deprem veya felakette bu kadar insan nereye gider ne yapar? Sağlık hizmetini nasıl alır? Bu durumu anlayabilmek için illa o anın gelmesi gerekmiyor. Şimdiden karşı durulmalı ve  oranın ranta kurban gitmesine izin verilmemelidir. Hepimiz birlikte olup karşı durmalıyız” dedi.

Durdurulması gerekir

Sancaktepe’de yaşayan biri olarak satışa karşı olduğunu dile getiren Mustafa Genç şöyle konuştu; “Sancaktepe Belediyesi bu kadar önemli bir alanı böyle kolayca peşkeş çekemez ve biz bu peşkeş çekmeye karşı Sancaktepe halkı olarak hep bir ağızdan cevap vermeliyiz. Bu tür alanların İstanbul nufusunun artışına göre çoğaltılması gerekirken AKP’li belediyeler buraları ranta kurban ediyor. Olası bir deprem anında ne yapacağız? Halkın malı olan bir arazi belediye başkanının isteğine göre satılamaz. Seçimlerin yaklaşmasıyla belediye elindeki önemli bir çok yeri satarak birkez daha göstermişlerdir rantcı belediyeci olduklarını.”

Sancaktepe’de esnaf olan İbrahim  Ballı alanın satılmasına karşı olduğunu herkesin de buna karşı cıkacagını düşündüğünü vurgulayarak, “Bu alanlara ihtiyaç varken nasıl olur da Sancaktepe Belediyesi bu alanı satışa çıkarır. Yapılacak olan satışın durdurulması ve bu alanın konumu halinde kalması gerekiyor. İstanbul çok büyük bir şehir ve bu alanlara ihtiyaç çok. Olası bir durumda o yüzden bu alana tüm Sancaktepe halkı olarak sahip cıkmalıyız” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-alani-satisina-tepkiler-buyuyor_111347.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!