Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Yönetmeliği Güncelleniyor

AFAD Başkanlığı, Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında, günün gelişen yapı teknolojileri ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda 2007 tarihli mevcut Deprem Yönetmeliği'ni yenileyecek.

yapi.com.tr/AA
Deprem Yönetmeliği Güncelleniyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı (UDSEP) kapsamında, günün gelişen yapı teknolojileri ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda 2007 tarihli mevcut Deprem Yönetmeliği'ni yenileyecek.

AFAD Başkanı Fuat Oktay, yaptığı açıklamada, 2007 tarihli Deprem Yönetmeliği'nin geliştirilmesi için Kasım 2012 tarihinden itibaren çalışmalara başlandığını belirtti.

Deprem Yönetmeliği'nin, UDSEP kapsamında günün gelişen yapı teknolojileri ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda güncelleneceğini ifade eden Oktay, bu kapsamda 20-22 Haziran'da "Deprem Yönetmeliği'nin Güncellenmesi Çalıştayı" düzenleneceğini dile getirdi.

Oktay, yönetmeliğin hazırlanması için oluşturulan komisyonda ülkenin değerli bilim adamlarının yer aldığına işaret ederek, "Yönetmelik, Avrupa Birliğinin yayınladığı Eurocode standartları gözetilerek hazırlanacak. Komisyon tarafından yapılan ilk toplantıda, ayrıca, beklentilerin karşılanması açısından yönetmeliğin 12 alt bölümden oluşmasına karar verildi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-yonetmeligi-guncelleniyor_109829.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!