Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dev Projede Son Durum

İzmir’in Kordon ve Karşıyaka sahilinden sonra en gözde kıyılarından biri olan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, devam eden tramvay, yeraltı geçidi, kıyı tasarımı ve otopark projelerinden sonra bambaşka bir görüntüye kavuşacak.

yapi.com.tr
Dev Projede Son Durum

DHA'nın haberine göre, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda İzmir Kıyı Tasarım Projesi kapsamında yaya ve bisiklet kullanımına açık kıyı yol ve deniz arasındaki kesimde başlayan düzenlemelerin ardından, Mithatpaşa Parkı önünde yolun 1150 metre yeraltına alınması ve üzerinin 42 bin metrekare büyüklüğünde meydan olarak düzenleneceği projeyle devam eden değişim Konak tramvayı projesiyle desteklenecek. Gidiş geliş üç şeritli yolun her iki yanına dördüncü şerit olarak eklenecek tramvay hattı bu değişimin en önemli faktörü olacak. Tramvay rayları çim zeminin üzerinde uzanacak. Yeşil bir yol sağlanacak. Öte yandan dördüncü şeridi oluşturmak için kullanılacak alan nedeniyle orta refüj daralacak. Orta refüjde farklı zamanlarda dikilen ve her biri farklı boydaki palmiyeler proje sürecinde değiştirilecek. Buradan sökülecek palmiyeler Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun koşullarda taşınarak kentin farklı bölgelerine dikilecek. Sahil Bulvarı’nda orta refüje ise son dönemde Ankara Caddesi orta refüjünde olduğu gibi aynı boy ve görünümdeki palmiye ağaçları dikilecek. Göztepe bölgesinde apartmanların önündeki alanlarda 2 bin araçlık da yeraltı otoparkı yapılacak. Tramvayın istasyonlarının yapımı ile İzmir Kıyı Tasarım Projesi kapsamında gerçeklecek deniz kıyısında yaya ve bisiklet kullanımına olanak sağlayan yeni düzenlemelerden sonha Sahil Bulvarı 2017 yılında bugünden çok farklı bir görünüm alacak. Büyükşehir Belediyesi Sahil Bulvarı’nın gelecekteki görünümünün proje fotoğraflarını da Bulvar üzerideki şantiyelerin panolarında sergilemeye başladı.

F. Altay Meydanı- Konak- Halkapınar arasında 12.7 kilometre uzunluğunda ve 19 durak, 21 araçla hizmet verecek Konak Tramvayı, pik saatlerde 3’er dakika, diğer saatlerde ise 4-5 dakika aralıklarla çalışacak. F.Altay Meydanı’ndaki pazaryeri yanından başlayacak Konak tramvayı hattı; vergi dairesinin bulunduğu Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’ni takiben sahile çıkacak. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda kara ve deniz tarafı olmak üzere iki ayrı hat olarak trafiğe müdahale olmadan ve 3 gidiş-3 geliş çalışan karayolu trafiğinin sürekliliğini bozmaksızın ilave yeşil şerit olarak devam edecek. Göztepe yaya üst geçidinin altından geçecek hat, sahil boyunca devam ederek Konak’a ulaşacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dev-projede-son-durum_141159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!