Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Dev Projeler Hız Kesmeyecek"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, olağanüstü hal (OHAL) de dahil tüm düzenlemelerin daha çok yatırım yapılması, yabancıların yatırım ortamının iyileşmesi nedeniyle Türkiye'ye olan ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine daha sağlıklı yürümenin yolunun açılması anlamına geldiğini bildirdi.

yapı.com.tr/AA
"Dev Projeler Hız Kesmeyecek"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, OHAL'in 2023 hedeflerine daha sağlıklı yürümenin yolunun açılması anlamına geldiğini bildirdi. Bakan Arslan yaptığı açıklamada, ülkenin yükselişini engellemeyecek, insanların huzurunu kaçırmayacak, ekonomiyi ve yatırımcıyı sıkıntıya sokmayacak daha fazla tedbir almak, yatırım ortamını teşvik edecek düzenlemeler yapıldığını ve yapılmaya devam edeceklerini anlattı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca 2023 hedefleri kapsamında ilk adımları atılan "dev projelerin" bazıları bu yıl hizmete girecek. İzmit Körfezi'nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Körfez Geçiş Köprüsü, bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Asya ve Avrupa yakalarını deniz tabanının altından geçen karayolu tüneliyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli ile "Demir İpek Yolu" olarak adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesinin bu yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor.Kamuoyunda İstanbul-İzmir Otoyolu olarak tanınan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

"2023'ün yolu açılacak"

OHAL de dahil tüm düzenlemelerin daha çok yatırım yapılması, yabancıların yatırım ortamının iyileşmesi nedeniyle Türkiye'ye olan ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine daha sağlıklı yürümenin yolunun açılması anlamına geldiğine dikkati çeken Arslan, şöyle konuştu: "Biz, Ulaştırma Bakanlığı olarak ne yapacağız? Bugüne kadar olduğu gibi her türlü set ve ket vurulmak istenmesine rağmen biz yatırımlarımızı devam ettirdik. Bugün de aynı hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta açılmasıyla ilgili en ufak bir sıkıntımız yok, işler rayında yürüyor. 20 Aralık'ta Avrasya Tüneli'nin açılmasıyla işlemlerimiz yolunda yürüyor, bütün çalışmalar devam ediyor. Bunların devamındaki Çanakkale 1915 Köprüsü de dahil büyük projelerimizin bir an önce bitirilmesi, insanımızın refahının yükseltilmesi adına hayata geçirilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Herkes bilsin ki Türkiye'de yatırımlar, insanlarımızın refahının, ekonomisinin yükseltilmesi, ulaşılabilirliğin ve erişebilirliğin hızlandırılması içindir. Bunlardan en önemli projelerden biri İstanbul'a yeni havalimanıdır. Burada da tüm çalışmalar 24 saat boyunca olanca hızıyla 16 bin kişinin çalışmasıyla devam ediyor. Önümüzdeki yıl da yaklaşık 30 bin kişi çalışacak. Böylece 2018'in ilk yarısında orayı da hizmete sokacağız."

"Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirilecek “dev projelerden” dördü bu yıl hizmete girecek" diyen Arslan, "İzmit Körfezi'nin gerdanlığı olarak nitelendirilen Osman Gazi Köprüsü, bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Asya ve Avrupa yakalarını deniz tabanının altından geçen karayolu tüneliyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli ile “Demir İpek Yolu” olarak adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesinin bu yıl sonunda açılması hedefleniyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dev-projeler-hiz-kesmeyecek_146697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!