Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dikkat! Arsanız Başkasına Satılmış Olabilir

Dolandırıcılar, sahipsiz gördükleri arsalara yoğunlaştı. Dolandırıcılar, siz farkına bile varmadan arsalarınızı sahte evraklarla değerinin altında fiyatlara başkalarına satıyor!

yapi.com.tr
Dikkat! Arsanız Başkasına Satılmış Olabilir

Son yıllarda sayısı hızla artan gayrimenkul dolandırıcılığına yeni bir yöntem daha eklendi. Yatırım amaçlı olarak Türkiye’den arsa alan ancak yurt dışında yaşayanlar ile uzun süre arsalarında işlem yapmayanları gözüne kestiren dolandırıcılar, kıymetli arsaları sahte evrakla başkalarına satıyorlar. Dolandırıcılık olaylarına karşı taşınmaz sahiplerini uyaran Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur, bu tür dolandırıcılık olaylarında mağduriyetin çift taraflı yaşandığını vurguladı. Onur Öngün, “Öncelikle arsası satılan mülk sahibi mağdur oluyor.

Sonra da sahteciliğin ortaya çıkmasıyla dolandırıcılardan arsayı satın alanlar…” Öngün, alınacak basit önlemlerle bu tür olayların önüne geçilebileceğini ifade etti.

Arada kontrol edin

Öngün, öncelikle taşınmaz sahiplerinin belirli aralıklarla tapuda arsalarının son durumunu kontrol ettirmelerini ve e-devlet sistemi üzerinden tapu kayıtlarını sorgulamalarını önerdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikkat-arsaniz-baskasina-satilmis-olabilir_131099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!