Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ, 17 Şehirdeki 32 Arsayı Satışa Çıkarıyor

TOKİ, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Erzurum ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 17 şehirdeki 32 arsayı satışa çıkaracak.

yapi.com.tr/AA
TOKİ, 17 Şehirdeki 32 Arsayı Satışa Çıkarıyor

Aralarında ticaret, turizm, özel öğretim, akaryakıt istasyonu, spor tesisleri gibi alanların bulunduğu taşınmazlar, 22 Ocak'ta açık arttırmayla satışa sunulacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Erzurum ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 17 şehirdeki 32 arsayı açık artırmayla satacak.

TOKİ'nin açık arttırmayla satışa sunacağı taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Adana, Erzurum, Kayseri, Ağrı, Amasya, Van, Edirne, Elazığ, Kars, Kütahya, Mersin, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da bulunuyor.

Satışa çıkarılar taşınmazlar arasında konutun yanı sıra ticaret, turizm, özel öğretim, kentsel servis, akaryakıt-LPG istasyonu, spor tesisleri gibi alanlar yer alıyor.

İstanbul Bahçeşehir'deki özel eğitim alanı, 19 milyon 155 bin lira bedel üzerinden açık arttırmaya sunulacak.

Adana Seyhan İsmetpaşa'da akaryakıt-LPG istasyonuna uygun 4 bin 186 metrekare arsa ve İsmetpaşa'da ticaret imarlı akaryakıt-LPG istasyonuna bitişik 3 bin 193 metrekare arsa da satışa sunulacak taşınmazlar arasında bulunuyor.

Yüzde 5 peşin 60 ay vade

Kayseri Kocasinan Şeker Mahallesi'nde 249 bin 950 metrekare arsa, yüzde 5 peşin 60 ay vadeyle 49 milyon 989 bin lira, Eskişehir Tepebaşı'nda 4 bin 874 metrekare kentsel servis alanı yüzde 25 peşin 60 ay vadeyle 3 milyon 412 bin 325 lira bedelle açık artırmayla satışa sunulacak.

İzmir Bornova Hacılarkırı'nda 136 dönüm arazi de satışa sunulacak taşınmazlar arasında yer alıyor.

İdare ayrıca, Ankara Çankaya'daki 2 bağımsız bölümü de kiraya verecek.

Açık arttırma 22 Ocak'ta

Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, müzayededen önce toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak. 

Muhammen bedeli 25 bin liradan az olan arsalar için bin lira, muhammen bedeli 25 bin 1 lira ile 500 bin lira olan arsalar için 5 bin lira, 500 bin 1 lira ile 1 milyon lira arası olanlar için 50 bin lira, 1 milyon 1 liradan fazla olan arsalar için ise 100 bin lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.

Taşınmazların satışa çıkarılacağı açık artırma, 22 Ocak saat 14.00'te, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki binası merkez olmak üzere, naklen canlı bağlantıyla Turyap'ın İstanbul'daki Genel Müdürlük Müzayede Salonu'nda ve internet üzerinden "www.turyap.com.tr"de yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-17-sehirdeki-32-arsayi-satisa-cikariyor_127717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!