Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğa Derneği'nden Garanti Bankası'na Uyarı

Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, Hasankeyf tarihi kentini sular altında bırakacak baraja kredi veren Garanti Bankası yetkililerine seslendi: Hasankeyf ve Dicle Vadisi yok edildiği bir dünyada, insana da, Garanti Bankası’na da yer kalmayacak. Kredi vermekten vazgeçin!

Bir Gün Gazetesi
1 Doğa Derneği'nden Garanti Bankası'na Uyarı

Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, Hasankeyf tarihi kentini sular altında bırakacak baraja kredi veren Garanti Bankası yetkililerine seslendi: Hasankeyf ve Dicle Vadisi yok edildiği bir dünyada, insana da, Garanti Bankası’na da yer kalmayacak. Kredi vermekten vazgeçin!

Garanti Bankası’nın Hasankeyf'i sular altında bırakacak Ilısu Barajı’na kredi verecek üç bankadan biri olduğu ortaya çıkmıştı. Eken, yaptığı açıklamada “Banka ile yaptığımız en üst düzey görüşmelerde, Garanti’nin bu işin içinde olduğunu bir kez daha öğrendik” dedi. Eken, bankanın, devlete olan sözün, doğaya verdikleri sözden daha önemli olduğunu ifade ettiğini fakat bir yandan da çevreci Bonus Card kullanılmasını önerdiğini söyledi. Bankanın tercihini bu yönde kullananlara çevreci bir kutu gönderdiğini kaydeden Eken, “Kutunun içindeki üç şeyden biri, su tasarruf kartuşu. Yani bir tıpa” dedi. Eken bankanın bu tıpa hakkındaki sözlerinin Ilısu Barajına verdiği kredi ile çeliştiğine dikkat çekti.

‘Doğa için Garanti’ diyen bir banka olmanın ilk adımının nasihat vermek olmaması gerektiğini belirten Eken banka yetkililerine  şu şekilde seslendi: “Bir yandan Türkiye’nin kadim nehri Dicle’yi ve kıyısındaki Hasankeyf’i yok etmeniz; diğer yandan su tasarrufu yapan tıpa dağıtmanız mümkün değildir. Garanti Bankası’ndaki değerli arkadaşlarım, size banka yöneticileri olarak değil, yaşadığımız dünyayı paylaştığım birer insan olmanız nedeniyle sesleniyorum. Üzerinde yaşadığımız gezegen, topyekun tehlike altındadır. Bu tehlikenin asıl ve tek nedeni, her birimizin içindeki ele geçirme hırsıdır.”

Garanti Bankası’nın hırsın suç ortağı olmamasını dilediklerini belirten Eken, Hasankeyf ve Dicle Vadisi yok edildiği bir dünyada, insana da ve Garanti Bankası’na da yer kalmayacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/doga-derneginden-garanti-bankasina-uyari-_76113.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Doğa derneğinin bu mücadelesini destekliyorum. Hatta garanti bankasını aradım. Kredi verildiği takdirde bütün hesaplarımı ve kredi kartlarımı iptal edeceğimi söyledim. Ayrıca Doğa ve Uygarlık tarihi duyarlılığına sahip bütün garanti veya Akbank müşterilerini ilgili bankalara bu konudaki tepkilerini bildirmeye ve protesto etmeye davet ediyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!