Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doğal Sit Alanına Viyadük

Trabzon Boztepe’de, 28 kilometre uzunluğundaki, 12 köprülü kavşak, 17 tünel ve 55 köprüden oluşacak olan Kanuni Bulvarı projesinin çalışmalarına tepki var.

yapi.com.tr
Doğal Sit Alanına Viyadük

Karadeniz Sahil Yolu’nun Yıldızlı mevkisinden başlayarak Trabzon Maçka yolu Gözalan mevkisinde sona erecek olan Kanuni Bulvarı Projesi doğal sit alanını kapsadığı için tepkilere neden oldu. Yetkililer tarafından Boztepe sırtlarında inşaatı devam eden tünel, yaklaşık 70 metre yüksekliğinde viyadükle bağlanarak kentin batı ile doğu yönüne de ulaşım ağı sağlanacağı bildirildi.

Cumhuriyet'ten Kübra Köklü'nün haberine göre; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMOBB) Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkezi Yöneticisi Vildan Özmen, Kanuni Bulvarı Projesi’nin yapımına başlanılana kadar mühendislere gösterilmediğini vurgulayarak “Bir sit alanı içinde viyadük yapıyorlar. Sit alanına yapılmak istenilen viyadük ucube, beton yığınıdır. Viyadük doğanın ve şehrin siluetini bozacak. Yapılması halinde görsel olarak çok büyük kirlilik yaratacak. Tünellerin yapımını gören yurttaşlar tepki gösteriyor. Tüneli de viyadüğü de istemiyor. Yapımına başlanılana kadar projeyi biz mühendislere hiç göstermediler. O yüzden yurttaşlar tepki göstermekte geç kaldı. Projeler gösterilmiyor, gizli yapılıyor. Trabzon’da ucube diye adlandırdığımız çok fazla yapı var ama bu viyadük bunların en büyüğüdür” değerlendirmesini yaptı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ise, Boztepe’nin bitki örtüsünü tahrip edecek viyadüğün yapımından vazgeçilmesi için iktidara ve yetkililere çağrıda bulundu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogal-sit-alanina-viyaduk_174718.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!