Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

DOSİDER: Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Cihazlar Yenilenmeli

1993’ten bu yana Türkiye’deki doğalgaz sektörünün gelişmesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren DOSİDER, 20’nci yılını kutladığı toplantıda doğalgaz sektörünü masaya yatırdı ve yeni logosunu tanıttı. Toplantıya İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan ve GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan da katıldı.

yapi.com.tr
DOSİDER: Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Cihazlar Yenilenmeli

1993 yılında Türkiye’deki doğalgaz sektörünün düzenli işlemesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla kurulan Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER), 20’nci yılını The Marmara Taksim Hotel’de düzenlediği bir toplantıyla kutladı. Toplantıda, DOSİDER'in daha modern çizgilere sahip ve doğalgazın çevreci niteliğini vurgulayan yeni logosunun da tanıtımı yapıldı.

Burada konuşan DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, "Dernek olarak doğalgaz sektöründe standartların oluşması, insanların doğalgazı güvenilir ve en iyi konforu sağlayacak şekilde kullanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz” dedi. Türkiye’de 2012 yılı sonunda 45,2 milyar metreküp doğalgaz tüketimi gerçekleştiğini ve 2013 yılı tüketiminin de 47,6 milyar metreküp civarında olmasının beklendiğini kaydeden Vardan, "Dolayısıyla 2013 yılının, en azından bugüne kadar, sektörümüz açısından özellikle 2011 yılından itibaren artan hareketliliğin devam ettiği bir yıl olarak yaşanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Bundan sonrası için de bu şekilde devam edeceğini tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.


Enerji savurganlığına karşı savaş açılmalı

Konuşmasında Türkiye’nin doğalgazda dışa bağımlı olduğuna ve enerjinin verimli kullanılmasının önemine dikkat çeken Vardan, önümüzdeki birkaç yıl içinde enerjide verimliliğin slogan haline getirilmesi ve çocuklardan başlayarak toplumun her kesimine eğitimler verilerek enerji savurganlığına karşı adeta 'savaş' açılması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında doğalgaz sektörünün sorunlarına ve çözümlerine de değinen Vardan, özellikle doğalgazın yeni geldiği bölgelerde kalifiye eleman ihtiyacı olduğunu söyledi ve “Tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi, doğru ekipman seçimi ve doğru uygulama yapılabilmesi ancak kalifiye elemanlarla olabilmekte” dedi.

Sertifikasız ürüne izin yok

Standartlara uygunluk konusunda Ömer Cihad Vardan, “Doğalgazla çalışan her türlü ürünün gerek AB, gerekse TSE direktif ve standartlarına uygun olarak üretimi yapılmakta olup; gaz dağıtım şirketlerince de kullanım uygunluğu kontrolü olmaktadır. Doğalgaz sektörü diğer birçok sektöre göre bu anlamda kontrollü bir piyasadır. Sertifikasız bir ürün kullanımına müsaade edilmemektedir” dedi.

Avrupa, Türk ürünlerini kullanıyor

Türkiye’de doğalgaz sektörünün önümüzdeki dönem nasıl olacağına ilişkin ise şu açıklamalarda bulundu:

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/dosider-ekonomik-omrunu-tamamlamis-cihazlar-yenilenmeli_113875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!