Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DRL Ten Pavyonu, Londra
Müşteri: Mimarlık Birliği
Mimar: Alan Dempsey ve Alvin Huang

Alan Dempsey ve Alvin Huang’ın tasarımı, Mimarlık Birliği tarafından düzenlenen; ziyaretçilere ve yoldan geçenlere mekansal deneyimler sunmak üzere Bedford Meydanı’na küçük bir pavyon (10m x 10m x 5m ölçülerinden büyük olmayan) tasarımı seçmek üzere gerçekleştirilen “2008 DRL TEN Pavilion” tasarım yarışmasına katılan 28 proje arasından seçildi. DRL Ten Pavyonu geçici, küçük ölçekli, müstakil ve özünde yeni bir mimari türün prototopi olarak geliştirilen bir projeydi.

Kazanan tasarım, yapılabilirliği, sadelik ve zarafeti ve çatısından mobilyalarına kadar süreklilik gösteren tek bir akışkan forma sahip genel konsepti nedeniyle seçildi.

Kazanan mimarlar ve Mimarlık Birliği ile yapılan ön çalışma sırasında, elyaf ile güçlendirilmiş beton panellerin inceliğini ve yapısal potansiyellerini ve yoğun olarak yatay paneller kullanarak standart dışı formlara ulaşmanın ya da akılcı ve etkili kavisli 3D paneller geliştirerek mümkün olduğunu keşfettik. Araştırma ve analizlerimiz, normalde tutarlı bir yapısal sistem oluşturmak için kaplanmış binalarda kullanılan 1,5 X 2,5 ölçülerinde yatay paneller kullanmamıza olanak tanıdı.

Mimarlar ve Mimarlık Birliği ile yapılan ön çalışma, Avusturyalı firma Rieder tarafından üretilen 13 mm kalınlığındaki cam elyafla güçlendirilmiş beton panellerin yapısal potansiyelini keşfettik. Araştırmamız, malzemenin fiziksel testi ve yapı modelinin son elemanını yaratmamızı sağladı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/drl-ten-pavyonu-londra_96130.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!