Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Geleceğin Saklama ve Depolama Deneyimi Siemens coolDuo'da
Ergonomik, performanslı, yenilikçi ve teknolojik Siemens Ev Aletleri’nin coolDuo serisi soğutucuları, modüler sistemleri sayesinde her büyüklükteki ailenin ihtiyaç ve kullanım beklentilerine göre şekillendirilerek geleceğin saklama ve depolama deneyimini modern tasarım ve konforla buluşturuyor. Dünyanın en çok tanınan tasarım ödül programı Good Design’da En İyi Tasarım Ödülü’nü de alan A+ enerji verimliliğine sahip coolDuo serisi soğutucular, üstün teknolojik özellikleri modern tasarım ve konforla buluşturuyor.

Hızlı yaşamın birbirine giderek daha sıkı bağlarla kaynaştırdığı özellikler, modern dünya insanını hızlı yaşamın gereklilikleri ile esnekliği birleştirmeye zorluyor. Günümüzün hızlı temposunda zaman ve kazandıracak ve memnuniyet verecek her şey giderek daha fazla artan bir öneme sahip oluyor. Örneğin, bugün Ege mutfağının hafif tatları ile Japon mutfağının gözbebeği suşi ve taze sıkılmış meyve suyu bir öğünü oluşturabiliyor. Bu tarz farklı taleplerin gerçekleştirilebilmesi için ise alışkanlıkları karşılayacak bir soğutucu gerekiyor. Teknoloji ve yenilikçilikte dünya lideri Siemens’in tasarım ve ergonomiyi aynı potada buluşturan coolDuo serisi soğutucuları, soğutma ve saklama ile ilgili farklı özellikleri bir araya getiriyor.

Tasarımı ve işlevselliği ile mutfaklarda devrim yaratan ve Good Design’da En İyi Tasarım Ödülü’nü kazanan Siemens coolDuo serisi soğutucular, modüler sistemleri sayesinde her büyüklükteki ailenin ihtiyaç ve kullanım beklentilerine göre şekillendirilerek geleceğin saklama ve depolama deneyimini modern tasarım ve konforla buluşturuyor. Türk tüketici profilinin soğutucularında en çok hacim konusunu önemsediğini gösteren araştırmadan yola çıkan Siemens Ev Aletleri’nin beklenti ve ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiği A+ enerji verimliliğine sahip coolDuo serisi soğutucular, kullanıcıyı ihtiyaç duyduğu ve arzu ettiği genişlik ve kullanım alanlarıyla buluşturuyor.

Mutfaklarda yeni bir tarz: coolDuo

Good Design’da En İyi Tasarım Ödülü’nü alan ve Türkiye’de Haziran 2009 itibarıyla satışa sunulan coolDuo serisi soğutucular, tasarımı işlevsellikle buluşturuyor. coolDuo serisinde bulunan yağ bölmesi, sadece yağları taze saklamakla kalmıyor, tek elle bile rahatlıkla ulaşılabilmesini sağlıyor. İçecek bölümünde bulunan derin kapak aksesuarları ile beş kutuyu dahi rahatlıkla sağlamaya olanak veren coolDuo serisinde, çok yüksek ya da alçak şişeler de artık sorun değil. easyLift özellikli kapak aksesuarları sayesinde her yükseklikteki şişe rahatlıkla kendine yer bulabiliyor. Tüm içecek şişelerine pratik bir yer sağlayan aksesuarlar, dalgalı formu ile yerleştirilen şişelerin kaymasını da engelliyor. Derin dondurucu bölümünün kapağında ise çok sayıda saklama alanı bulunuyor. Bu alanlar açılıp-kapanır kapakları ve konforlu tasarımları sayesinde yerleştirme ve boşaltmada büyük kolaylık sunuyor. Ayrıca tamamen dışarı çekilebilen raflar sayesinde yiyecek malzemeleri daha iyi görülebiliyor ve kolayca çıkarılabiliyor.

freshProtectbox: Yiyecekler için ideal saklama ortamı

Siemens coolDuo serisinde bulunan freshProtectbox, soğutucunun kral dairesi olarak tanımlanıyor. freshProtectbox bölümünde bulunan ısı, soğutucunun diğer alanlarından bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Dünyada sadece Siemens’in sunduğu özelliklerden biri olan freshProtectbox, böylece sebze ve meyveler için 4, süt ürünleri için 2 ve balık, et gibi yiyecekler için 0 dereceye kadar soğutma imkanı sunuyor. coolDou serisinin dondurucu ve soğutucu bölmelerinde bulunan 2 farklı soğutma çevrimi de bu bölmelerin daha etkin soğutulumasını sağlıyor ve bu sayede kokuların birbirine karışmasını engelleyerek gıdaların daha uzun süre saklanabilmesine olanak tanıyor.

bottleRack: Siemens coolDuo serisi soğutucuların bottleRack sistemi, buzdolabına konan şişelerin kapak açıldığında devrilmesini engelliyor.

multiAirflow: multiAirflow sistemi, tüm cihaz içinde ısıyı eşit derecede dağıtıyor. Böylece yiyecekler nerede olursa olsun en iyi şekilde saklanıyor ve korunuyor.

vitaControl: Hassas algılayıcılar, iç ve dış ısı gibi cihaz için önemli değerleri sürekli ölçüyor. Böylece cihaz, değişen değerlere hassasiyet gösteriyor ve soğutma performansını yeniden regüle ediyor.

humidityControl: Yeni nem ayar sistemi, sebzelerin kurumasının önüne geçiyor. Kapatılabilen nem ayar boşlukları, nemin sebzelik bölümünde saklanmasını ve sebzelerin uzun süre muhafaza edilmesini sağlıyor.

airfreshFiltre: Siemens coolDuo, yiyeceklerin kokularının birbirine karışmasına da son veriyor. Yeni airfreshFiltre, cihazda bulunan kötü kokuları 30 dakika içinde yok ediyor.

antiBacteria: antiBacteria sistemi, cihazları bakterilere karşı koruyor. İç yüzeyleri inorganik gümüş bileşimi ile kaplanan soğutucular, Siemens’in tüketici sağlığına verdiği önemi belgeliyor.

Buz ve su pınarı: Derin dondurucu bölümünün kapağına entegre edilen aydınlatmalı su pınarı bölümü, tek tuşla ister küp, ister parçalanmış buz ihtiyacına çare oluyor.

OutsideControl: Siemens coolDuo ile kullanma kılavuzları da tarihe karışıyor. Timer fonksiyonu, soğutucunun istenen bölümünde ısı ayarlamaları yapılmasına imkan sağlıyor ve kullanıcı enerji tüketimini buna göre belirleyebiliyor. Eco modu seçildiğinde coolDuo daha fazla enerji tasarrufu gerçekleştiriyor. Tatil zamanında ise Tatil modu seçilerek gereksiz enerji tüketiminin önüne geçilebiliyor.

Süper Soğutma Tuşu: Bu tuş, soğutucudaki ısıyı hızlı bir şekilde +2 dereceye düşürüyor. Bu sayede taze veya henüz sıcak olarak cihaza yerleştirilen yiyecekler nedeniyle iç ısı yükselmesi yaşanmıyor.

Süper Dondurma Tuşu: Bu tuş, dondurulacak malzemelerin derin dondurucuda bulunan diğer yiyeceklere zarar vermesini engelliyor. Önceden aktive edilen sistem, dondurucu bölmesinin ısısını –30 dereceye düşürüyor ve taze yiyecekler yüklendiğinde iç ısı yükselmesi sorunu yaşanmasını engelliyor.

LED aydınlatma: LED aydınlatma sistemi, cihazı hem arka duvar hem de tavan üzerinden ışıklandırıyor ve  soğutucunun ampulünü değiştirme işlemini tarihin tozlu raflarına kaldırıyor.

Soğutucu aküler: Derin dondurucu bölümünün kapağına saklanan soğutucu aküler, herhangi bir nedenden dolayı cihaz soğutma fonksiyonunu kaybettiğinde kullanılabiliyor. Böylece elektrik kesintileri dert olmaktan çıkıyor. Aynı zamanda taşınabilir olan bu aküler, piknik çantalarında da kullanılabiliyor.

Güçlü ve sessiz kompresör

coolDuo serisi soğutucularda bulunan kompresörler, standart kompresörlere göre birçok avantaja sahip. Gerekli güç seviyesini sürekli olarak sağlayabilen kompresörler, daha az enerji ihtiyacı ile Siemens’in çevre konusundaki duyarlılığını da gösteriyor. Son derece etkin çalışan kompresörler, sessiz olmaları sayesinde de çağdaş tüketicinin ihtiyaçlarını tamamen karşılıyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/gelecegin-saklama-ve-depolama-deneyimi-siemens-coolduoda_96136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!