Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özgeçmişi
Hanif Kara, Londralı bir yapı mühendisi... Bugüne kadar "özel tasarım" yaklaşımının önderliğinde pratiklerini sürdüren Kara, kendisine ödüller kazandıran ve benzersiz projeler üzerinde çalışmasını sağlayan malzeme kullanımları, imalat, inşaat ve sürdürülebilir karmaşık analiz yöntemleri ile ilgilendi. Yapısal mühendislik disiplinlerinin ötesine uzanan bu yaklaşımı sayesinde CABE (Mimarlık ve Yapı Çevre Komisyonu) içinde önemli görevler aldı. 2004 yılında Aga Khan Ödülleri Master Jürisi’ne seçildi ve aynı yıl Royal Institute of British Architects’in Onursal Üyesi unvanını aldı.

Daha çok araştırma ve eğitim alanlarının tasarımı üzerinde çalışan Kara, 2000 – 2004 yılları arasında Londra Mimarlık Derneği’nin Diploma Birimi’nde özel dersler verdi. 2008 yılında, ziyaretçi öğretim üyesi olarak Harvard Tasarım Yüksekokulu’nda Yaratıcı Mühendislik derslerine katıldı ve İsveç Stockholm’deki Kungliga Tekniska Högskolan (KTH)’da ziyaretçi Mimari Teknoloji Profesörü oldu.

Mezun olduğu 1982 yılından beri yüksek gerilim yapıları, roller coaster’lar, offshore platformları ve elektrik istasyonları gibi çok çeşitli tasarım alanlarında çalıştı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/ozgecmisi_96125.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!