Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dünyada En Çok Milyoner Asya Pasifik Bölgesinde

Asya Pasifik bölgesinde yüksek gelir seviyesine sahip kişilerin sayısı ilk kez 3,37 milyona ulaştı ve bölge, dünyada en çok milyonere ev sahipliği yapan bölge oldu.

yapi.com.tr / AA
Dünyada En Çok Milyoner Asya Pasifik Bölgesinde

Şinhua ajansının 2012 Asya Pasifik Varlık Raporuna dayandırarak verdiği haberde, bölgenin HNWI nüfusunun Kuzey Amerika'yı ilk kez geçmesinde, 2011 yılında Asya-Pasifik bölgesinin gayri safi yurtiçi hasılasının sağlıklı bir şekilde büyümesinin ve girişimciler için güçlü bir merkez olmasının büyük etkisi olduğu belirtildi. Raporda, birincil ikametgahı, koleksiyon, sarf malzemeleri ve dayanıklı tüketim malları hariç, 1 milyon dolarlık ya da daha fazla yatırım yapabilecek menkul kıymetleri olanlar HNWI kapsamında değerlendirildi.
     
Asya Pasifik Bölgesinin HNWI nüfusunun artışının sürekli ama düzensiz olduğunun belirtildiği raporda, Tayland'ın güçlü bir büyümeyle yüzde 12,8, Endonezya'nın yüzde 8,2, Çin'in ana kesiminde yüzde 5,2, Japonya'da yüzde 4,8 oldu. Bölgedeki HNWI nüfusunun artmasında öncü konumunda bulunan Hindistan ve Hong Kong'ta ise yüzde 18 civarında düşüş görüldüğü kaydedildi. Asya Pasifik hattındaki HNWI nüfusunun artışının Singapur ve Hong Kong'un büyümesine katkı yaptığı belirtilen raporda, Singapur ve Hong Kong'un dilsel ve kültürel uyumluluk ve çeşitliliğinin, şeffaf yönetimlerinin olmasının bu durumda etkili olduğu savunuldu.
     
''Capgemini ve RBC Varlık Yönetimi'' tarafından hazırlanan Asya Pasifik Varlık Raporunun bu yıl yedincisi hazırlanıyor. Rapor, bölgede 10 ülke ve bölge üzerine yoğunlaşıyor. Bu ülkeler, Avustralya, Çin'in ana kesimi, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Tayland, Japonya, Singapur, Güney Kore ve Tayvan. Rapora göre Japonya hariç, Asya-Pasifik ekonomisinin Çin ve Hindistan'ın önderliğinde 2012 yılında yüzde 6,1, 2013'de yüzde 6,6 büyüyeceği tahmin ediliyor.

ETİKETLER: ekonomi dünyadan
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyada-en-cok-milyoner-asya-pasifik-bolgesinde_102175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!