Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duraklar Ruhsatsız mı?

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, EGO otobüs duraklarının imara aykırı-ruhsatsız imal edildiği gerekçesiyle TBMM’ye bir soru önergesi verdi.

yapi.com.tr
Duraklar Ruhsatsız mı?

Hürriyet'in haberine göre, Gök önergesinde şu sorulara yer verdi: “İmar Kanununun 2. Maddesindeki ‘Belediye ve mücavir alan sınırları içinde ve dışında kalan yerlerde yapılacak planlar ile inşa edilecek resmi ve özel bütün yapılar bu kanun hükümlerine tabidir’ hükmünden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı muaf mıdır? EGO duraklarının kaçında STRÖER-KENTVİZYON A.Ş’nin yaptırmış olduğu açık hava reklam ürünü vardır? Bu açık hava reklam ürünleri için niçin ruhsat alınmamıştır?”

Gök, önergesinde bir reklam şirketine ait reklam panolarına aydınlatma direklerinden kaçak elektrik verildiğini iddia ederek, “Cadde ve sokaklarda bulunan sokak aydınlatma direkleri olarak tanımlanan direklerden bu reklam panolarına kaçak elektrik çekilmesinin sorumluluğu kime aittir? Elektrik aboneliği yapılmayarak abonelikten kaynaklanan vergi ve harçlar verilmemiştir. Yurttaşları mağdur eden ve kamu zararına yol açan bu olayların sorumluları hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duraklar-ruhsatsiz-mi_110090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!