Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ege Bölgesi Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatını Artırdı

Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu, 2012 yılı ihracatlarının bir önceki yıla göre yüzde 16,3'lük artışla 413,6 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Ege Bölgesi Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatını Artırdı

Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Ege İhracatçı Birlikleri'nde gerçekleştirildi. Birliğin 2013 yılı bütçesi 1 milyon 220 bin lira olarak kabul edilmesinin ardından konuşma yapan Nurettin Tarakçıoğlu, ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektörünün 2011 yılında 3 milyar 392 milyon dolar, 2012'de ise 3 milyar 865 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirtti.
     
Birliğin 2012 yılı ihracatının, bir önceki yıla göre yüzde 16,3'lük artışla 413,6 milyon dolara ulaştığını ve ilk sırada da Libya'nın bulunduğunu ifade eden Tarakçıoğlu, "Libya'ya 2011 yılında 3 milyon 658 bin dolar olan dış satışımız, geçen yıl yüzde 958'lik artışla 38 milyon 690 bin dolara yükseldi. Özellikle kağıt ve mobilya ihracatında artış yaşanan Libya'yı, İngiltere, İran ve Almanya ve Irak gibi ülkeler takip etti. Enerji, işçilik gibi üretim maliyetimizi etkileyen konularda destek alabilirsek, döviz kuru da rekabetçi seviyede kalırsa bu yıl ihracatımızda tekrar artış yaşayabiliriz'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-bolgesi-agac-mamulleri-ve-orman-urunleri-ihracatini-artirdi_107261.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!