Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Köylüyü Kaderine Terk Ettiler

Edirne Havsa’da lağım atıkları Cami Deresi’ne karışıyor. Ödenek olmadığı için dere ıslah edilemiyor; dere ıslah edilmediği için de hatların yeniden yapılmasının “kamu zararı” oluşturacağı belirtiliyor.

yapi.com.tr
Köylüyü Kaderine Terk Ettiler

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Necatiye köyünde uzun zamandır bozuk olan kanalizasyon sistemi yurttaşları ve çevreyi tehdit ediyor.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; Trakya Platformu Dönem Sözcüsü Göksal Çidem, lağım atıklarının Cami Deresi’ne karıştığına dikkat çekerek köyün içme suyu isale hattının kanalizasyon suları içinde kaldığını anlattı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvuran Çidem, “Necatiye köyü içinden geçen, Cami Deresi olarak anılan dere, günümüzde açık kanalizasyon haline gelmiştir. Kanalizasyonun onarılması, kanalizasyon atıkları içinde kalan içme suyu isale hattının güvenli bir alana alınması, halk ve çevre sağlığı açısından aciliyet arz etmektedir.” dedi.

CİMER’den Çidem’e gelen yanıtta, söz konusu derenin, Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’nce ıslah çalışması yapılacağı gerekçesiyle yatırım programına alınmadığı belirtilerek “Islah çalışması sırasında mevcutta bulunan kanalizasyon ve içme suyu hatları hasar görecek olduğundan hatların yapılması halinde kamu zararı olacaktır. Dere içerisine sızan atık sulara sebep olan hatların onarımının yapılması, yeniden yapılması gerekli olan kanalizasyon ve içme suyu hatlarının kamu zararı oluşmaması adına dere ıslahı çalışmasından sonra yapılmasının uygun olacağı kanaati oluşmuştur” denildi.

Öte yandan DSİ tarafından derenin ıslah çalışmaları için ihale yapıldığı ancak ödenek olmadığı için işe başlanılamadığı ortaya çıktı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koyluyu-kaderine-terk-ettiler_181488.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!