Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Seçimi Yapılıyor

MÜHENDİSLER YÖNETİCİLERİNİ SEÇİYOR Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi seçimi yapılıyor TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası

Elektrik Mühendisleri Odasıb>MÜHENDİSLER YÖNETİCİLERİNİ SEÇİYOR
Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi seçimi yapılıyor

TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası’nın İstanbul Şubesi 7 Mart 2004 Pazar günü odanın 34. dönem yöneticilerini belirlemek için seçime gidiyor. Seçimlere odaya üye olan yaklaşık 11 bin Elektrik, Elektronik ve Haberleşme ile Bilgisayar mühendisi katılıyor.

Mühendisler ülkenin kaderini etkiliyor
Dünya son yirmi yılda Üçüncü Endüstri Çağı veya Bilgi Çağı olarak nitelendirilen bir dönemi yaşıyor. Mühendisler bu gelişmelerin itici güçleri oldular. Türkiye’de ise son 100 yılda ekonomik ve siyasi gelişmelerde mühendislerin ciddi bir rolü olmuştur. Önümüzdeki süreçte de Türkiye’nin özellikle ekonomik alandaki kaderini mühendisler belirleyecek.

Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği’ne bağlı meslek odalarının Sanayi, Üniversite, Siyaset, Bürokrasi ve Serbest üyelere sahip olması odalara önemli bir koordinasyon gücü veriyor. Ayrıca bu durum odaları büyük bir entelektüel kapasite ve birikim sahibi konumuna getiriyor.

Odaların etkin kullanılması
ülkede önemli bir boşluğu dolduracak
Odaların kuruluş amaçlarındaki yetkileri ve üyelerinin gücü bazı siyasi oluşumların iştahını kabartıyor. İki yılda bir yapılan seçimlerle meslek odasına bağlı üyeler oda yöneticilerini belirliyor.

TMMOB’ye bağlı 23 odadan biri olan Elektrik Mühendisleri Odası bünyesinde barındırdığı 28 bin civarındaki Elektrik, Elektronik, Haberleşme ve Bilgisayar mühendisleri ile en etkin odalardan biri konumunda.
Merkezi Ankara’da bulunan bu odaya bağlı 13 şubeden biri olan İstanbul Şubesi ise 11 bin kayıtlı üyesi ile en fazla üyeye sahip şubelerin başında geliyor.

İstanbul Şubesi yeni yöneticilerini seçiyor
İki yılda bir gerçekleştirilen ve İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılacak olan seçimle, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne üye Elektrik, Elektronik, Haberleşme ve Bilgisayar mühendisleri yeni yöneticilerini seçecek. Seçim 7 Mart 2004 Pazar günü Şişli Adliyesi karşısındaki Karagözyan Yetimhanesi İlköğretim Okulu’nda yapılacak.

Daha katılımcı bir meslek odası
Üyelerinin çokluğu ve etkin mühendislikleri bünyesinde barındırması dolayısıyla şube seçiminin önemi daha da artıyor.
Seçime katılan Meslekte Birlik Gurubu’nun başkan adayı Mehmet Beytur yaptığı açıklamasında “Ülkemizde enerji, telekominikasyon ve bilişim sektöründe ciddi gelişmelerin yaşandığı bu süreçte EMO’nun etkin ve katılımcı bir rol üstlenmesi gerekmektedir. Diğer taraftan temelde bir meslek örgütü olan odanın meslektaşlarımızın ve mesleğimizin gelişiminde üzerine düşen rolü yerine getirmesi bizim için önemlidir. Meslek odalarının üyelerini aidat kaynağı olarak görmek yerine onlara mesleki yönden destek olmaları gerekmektedir. Daha saygın mühendis, daha katılımcı bir meslek ve daha etkin bir Elektrik Mühendisleri Odası sloganıyla yola çıktık. Üyelerimizin, mühendisleri hakettikleri mesleki saygınlığa kavuşturmak için bizlere destek vereceği inancındayız. Odamız ülkenin ve mesleğin hizmetinde olacaktır” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektrik-muhendisleri-odasi-istanbul-subesi-secimi-yapiliyor_9592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!