Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Emlak GYO Net Kârını 1.5 Milyar Liraya Çıkaracak

Emlak GYO bu yıl 1.5 milyon metrekareyi bulan 11 bin satış yapıp, 7.6 milyar lira ciro hedefine ulaşmayı planlıyor. Yıl sonunda yapılacak lansmanlarla birlikte şirketin net karının yaklaşık 1.5 milyar TL seviyesinde olması hedefleniyor.

yapı.com.tr
Emlak GYO Net Kârını 1.5 Milyar Liraya Çıkaracak

Dağ Mühendislik’in, Emlak Konut güvencesiyle Kartal Yakacık’ta inşa ettiği ‘Tual Adalar’ projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2016 yılı için 1.5 milyon metrekareyi bulan 11 bin satış hedefi, 7.6 milyar lira da ciro hedefi koyduklarını vurgulayarak, bu yıl kar beklentilerinin yaklaşık 1.5 milyar lira seviyesinde olduğunu söyledi. Dünya Gazetesi'nden İmam Güneş'in haberine göre, Kurum, geçen yıl iki seçim yapıldığını anımsatarak, Emlak Konut olarak 2015’i 950 milyon lira karla kapattıklarını, hedef olarak belirledikleri satışları yakaladıklarını aktardı.

  • Emlak GYO Net Kârını 1.5 Milyar Liraya Çıkaracak
  • Emlak GYO Net Kârını 1.5 Milyar Liraya Çıkaracak
  • Emlak GYO Net Kârını 1.5 Milyar Liraya Çıkaracak
  • Emlak GYO Net Kârını 1.5 Milyar Liraya Çıkaracak


2015’te 12 ihaleden 18 milyar

Geçen yıl 12 ihale yaptıklarını hatırlatan Kurum, “Bunların toplam satış değeri 6 milyar dolara yaklaştı, bu da yaklaşık 18 milyar lira. Buradan Emlak Konut payı da minimum 7 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu süreçten itibaren 2016’da bunların çoğunun lansmanı gerçekleşecek. Bu durum hem sektöre hem alıcılara daha iyiyi nasıl yaparızın çabası” diye konuştu.

Gayrimenkul sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu anlatan Kurum, buranın sürekli canlı tutulması ve belirli bir programla yönetilmesi gerektiğini bildirdi.

Anadolu'ya devlet desteğiyle yatırımlar yapılmalı

Emlak GYO gibi güçlü firmaların, devlet desteği ile fazla kar amacı gütmeden Anadolu için girişimde bulunması gerektiğini kaydeden Kurum, Kocaeli, Niğde ve Nevşehir için projelere başladıklarını belirtti. Bu projeyi 55 dönümlük bir alanda gerçekleştirdiklerini ifade eden Kurum, “Anadolu yakasında hükümetin, kamunun yaptığı projeler çok cazip hale geldi. Avrupa yakasında ihtiyacı karşılayacak alanlar var ama Anadolu’da yok” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-gyo-net-karini-1-5-milyar-liraya-cikaracak_143617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!