Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerji Piyasaları Masaya Yatırılacak

"World Energy Outlook 2013" raporunun Türkiye Tanıtımı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Sabancı Üniversitesi Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından yapılacak.

yapi.com.tr
Enerji Piyasaları Masaya Yatırılacak

TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, "World Energy Outlook 2013" raporunun tanıtım toplantısı, 20 Aralık Cuma günü İstanbul Sabancı Center'da gerçekleştirilecek.  

Dünya Gazetesi’nin haberine göre; Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından hazırlanan "World Energy Outlook" Raporu, küresel enerji piyasalarının bugününe ve gelecek 20 yıla ilişkin en son tahminleri, politika gelişmelerini ve bir önceki yıldan bu yana elde edilen tecrübelerle güçlendirilen analizleri içeriyor. "World Energy Outlook" farklı senaryolara, ülkelere, sektörlere ve yakıt türlerine göre en son enerji arz ve talep projeksiyonlarına yer veriyor. Rapor, kısa ve orta vadede enerji sisteminin nasıl dönüşebileceğine dair önemli analizler sunuyor ve enerji sektörünü takip eden herkes için başucu kitabı niteliği taşıyor. 

OECD üyesi ülkelerde tanıtılan ve 2013 yılına ilişkin analizleri içeren raporun Türkiye tanıtımı TÜSİAD ve Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) işbirliğinde gerçekleştirilecek.  

Toplantının açılış konuşmaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ve Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı tarafından yapılacak. Uluslararası Enerji Ajansı Başekonomisti Fatih Birol "World Energy Outlook 2013" raporunun ana başlıklarını kamuoyuna sunacak. 

Toplantıda ayrıca "Küresel Enerji Dengelerindeki Değişimler ve Rekabetçilik"" başlıklı bir panel düzenlenecek. Panelin oturum başkanlığı TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı ve Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman tarafından yapılacak. 

TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Vekili Nusret Cömert, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı Batu Aksoy, TÜSİAD Çevre Çalışma Grubu Başkanı Ahmet Dördüncü, Genel Enerji CEO'su Tony Hayward ve Paris Siyaset Bilimi Çalışmaları Enstitüsü (Science Po), Uluslararası Enerji Bölümü Direktörü Giacomo Luciani söz konusu panele katılarak enerji piyasalarına ilişkin görüş ve değerlendirmelerini paylaşacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-piyasalari-masaya-yatirilacak_114863.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!