Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Enerji Verimliliği Bilinci İlkokuldan Başlar

'Verimli Kullanırsan Enerji Gelecektir' sloganıyla yola çıkan enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi kapsamında, Türkiye’nin geleceği olan ilköğretim öğrencileri enerji verimliliği konusunda bilinçlendirildi. Pilot okullarda gerçekleştirilen eğitimlerde, yaklaşık 750 öğrenciye kendilerinin ve

yapi.com.tr
Enerji Verimliliği Bilinci İlkokuldan Başlar

'Verimli Kullanırsan Enerji Gelecektir' sloganıyla yola çıkan enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi kapsamında, Türkiye’nin geleceği olan ilköğretim öğrencileri enerji verimliliği konusunda bilinçlendirildi. Pilot okullarda gerçekleştirilen eğitimlerde, yaklaşık 750 öğrenciye kendilerinin ve ailelerinin enerjiyi nasıl verimli kullanacaklarına ilişkin uzmanlar tarafından bilgi verildi.

Avrupa Birliği’nin desteğiyle EİE (Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü) adına yürütülen ve binalarda enerji verimliliğini artırmak için hayata geçirilen enverIPAB Projesi kapsamında, Ankara’da belirlenen üç pilot okulda proje ekibinden Nesrin Pişkin ve Özden Kaya tarafından öğrencilere enerji verimliliği eğitimleri verildi. 22 Eylül’de Çankaya Teğmen Kalmaz İlköğretim Okulu, 25 Eylül’de Yasemin Karakaya İlköğretim Okulu, 26 Eylül’de de Atıf Benderlioğlu İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen eğitimlere, yaklaşık 750 öğrenci ve çok sayıda öğretmenin yanı sıra verilen eğitimlerin içeriklerini hazırlayan Finlandiyalı Enerji Uzmanları Seppo Silvonen ve Irmeli Mikkonen ile EİE yetkilileri de katıldı.
 
Eğitimler sırasında, enerji verimliliğinin nasıl hayata geçirileceğini çizgi karakterlerle eğlenceli bir biçimde anlatan 'Enerjini Boşa Harcama!' adlı çocuk kitabı ile öğretmenleri verecekleri eğitimler sırasında yönlendirecek bilgilerin ve öğrencilerle birlikte gerçekleştirebilecekleri aktif öğrenme metotlarının yer aldığı 'Enerji Verimliliği Öğretmen Rehberi' dağıtıldı. Alacakları eğitim sonunda enerji verimliliğinin takipçisi olacaklarına inanılan öğrencilere enerjiyi verimli kullanmayı uygulayarak öğrenmelerini sağlayan 'Enerji Dedektifi İzleme Kartı' ile 'Enerji Dedektifi' rozetleri de dağıtıldı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-verimliligi-bilinci-ilkokuldan-baslar_64115.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!