Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eski Fransız Hapishanesi Şimdi Kültür Merkezi

Bir zamanlar Fransız mahkumların çile doldurduğu tarihi hapishane,kültür merkezi haline getirilerek açıldı. Kullanım hakkı Eminönü Belediye'sine de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bültenib>Bir zamanlar Fransız mahkumların çile doldurduğu tarihi hapishane,kültür merkezi haline getirilerek açıldı. Kullanım hakkı Eminönü Belediye'sine devredilen merkeze, "Ali Müfit Gürtuna Kültür Merkezi" adı verildi.

Kültür Bakanı İstemihan Talay, SP Genel Başkanı Recai Kutan, İstanbul Valisi Erol Çakır'ın da katıldığı açılış töreninde konuşan Gürtuna, tarihi bir binanın kültür merkezine dönüştürülmesinden büyük heyecan duyduğunu, bir sürpriz yapılarak merkeze kendi adının verilmesinden duygulandığını söyledi.
Kültür Merkezi 20 oda, 3 orta salon ve 300 metrekarelik terastan oluşuyor. Salonlardan biri tiyatro, diğerleri ise eğitim ve sergi amaçlı kullanılırken, merkezde sadece Eminönü ile ilgili kitapların yer alacağı bir kütüphane, fikir kulüpleri, idari bürolar ve bir hamam bulunuyor. Kültür Merkezi, 550 milyar liraya mal oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eski-fransiz-hapishanesi-simdi-kultur-merkezi_1338.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!