Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ruhsatsız Kültür Merkezini Parça Parça Sökmüşler...

Eyüp Alibeyköy Akşemseddin Mahallesi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan döneminde, bugünkü bedelle 900 milyar liraya inşa edilen

Milliyet/06.08.2002yüp Alibeyköy Akşemseddin Mahallesi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan döneminde, bugünkü bedelle 900 milyar liraya inşa edilen kültür merkezi, açılmayı beklerken talan edildi. Binanın kaçak inşa edildiği, ruhsatın da beş yıl sonra alındığı ortaya çıktı. 1996’da inşaatına başlanan bina, 1998’de belediyeye teslim edildi. Aradan iki yıl geçtikten sonra Kültür Merkezi, Okyanus İnşaat şirketine kiralandı. Şirket, gerekli izinleri almak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurdu. Milli Eğitim Müdürlüğü ise, binanın ruhsatı olmadığı için faaliyet izni vermedi. İşletmeci de, o zaman binanın kaçak yapıldığını ve ruhsatının olmadığını anladı. Bina işletmeye açılamadığı için sahipsiz kaldı.

‘Ruhsat var dediler ama...’
Önce elektrik donanımları söküldü. Ardından tuvaletleri tahrip edildi, camları kırıldı, fayansları söküldü. Büyükşehir Belediyesi, binanın tahrip edilmesinden işletmeci Kara’yı sorumlu tutarak mahkemeye verdi. Kara ise "Binayı işletmeye açmak için başvurduğum İl Milli Eğitim Müdürlüğü benden ruhsat istedi. Belediye ‘Ruhsatı var. Sen çalışmalarına başla’ dedi. Ama ruhsat bir türlü verilmedi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruhsatsiz-kultur-merkezini-parca-parca-sokmusler-_1257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!