Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Euro Bölgesinin Dağılma Olasılığı Arttı'

Piyasa araştırmaları yapan Sentix’in anketine göre, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliğinden ayrılma kararının ardından Euro Bölgesinin dağılma olasılığı arttı.

yapi.com.tr
'Euro Bölgesinin Dağılma Olasılığı Arttı'

Piyasa beklentilerine ilişkin araştırmalar yapan Sentix’in anketine göre, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliğinden (AB) ayrılma (Brexit) kararının ardından Euro Bölgesinin 12 ay içerisinde dağılma olasılığı arttı.

Sentix’in aylık Euro Bölgesi Dağılma Endeksi (EBI) anketinin sonuçlarına göre, Birleşik Krallık vatandaşlarının AB’den ayrılmasına ilişkin beklenmedik kararı, aynı zamanda euronun temelini yeniden sert şekilde sarsabilir.

Sentix Euro Bölgesi Dağılma Endeksi, geçen ayki yüzde 12,3 seviyesinden bu ay yüzde 27,2’ye yükseldi. Bu, ankete katılan yatırımcıların yüzde 27,2’sinin Euro Bölgesinin 12 ay içerisinde dağılmasının mümkün olabileceğini düşündüğü anlamına geliyor. Ayrıca, eurodan yeni çıkış adayları da ortaya çıktı.

Ankete göre, Holanda için Euro Bölgesi Dağılma Endeksi büyük bir hızla yükseldi. Euro Bölgesi dağılma endeksi Hollanda'ya kıyasla çok daha düşük olmasına karşın İtalya ve İspanya'da da artış gösterdi. Yunanistan odakta olmaya devam ederken, Almanya'nın endeks değerleri ise çok düşük seviyede gerçekleşti.

Brexit referandumu yalnızca euronun dağılma olasılığını artırmadı aynı zamanda diğer ülkelere yayılma riskini de artırdı.

ETİKETLER: Euro Bölgesi
http://www.yapi.com.tr/haberler/euro-bolgesinin-dagilma-olasiligi-artti_145405.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!