Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Ev Alırken Bunlara Dikkat Edin!

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Oturmak ya da yatırım yapmak amacıyla ev almak isteyenler için en önemli kriter, lokasyondur. Lokasyonun ardından en önemli ikinci faktör konsepttir." dedi.

yapi.com.tr/AA
Ev Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Ev satın almak isteyenlerin, tercihlerini yaparken öncelikle konutun lokasyonu ve konseptini dikkate alması gerektiği bildirildi. Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, konut sektörünün her geçen gün artan bir ivmeyle büyüdüğünü söyledi. Yatırım yapmak ya da oturmak amacıyla ev almak isteyenlerin bazı şeylere dikkat etmesi gerektiğini belirten Çelik, en önemli kriterin lokasyon olduğunu ifade etti. Çelik, bölgenin gelişme potansiyeli ve ulaşım akslarına, okul, hastane, alışveriş merkezleri gibi önemli noktalara uzaklığının, hem o bölgenin yatırım değerini hem de ilgili projede yaşamın ne ölçüde kolaylaştığını etkileyeceğini dile getirdi.

Projelerin olmazsa olmazları

Lokasyonun ardından en önemli ikinci faktörün konsept olduğuna işaret eden Çelik, "Birbirine benzeyen projelerin arasından sıyrılarak alıcılarına yeni yaşam biçimi sunan, farklı tasarımlarla hem projeye hem bölgeye değer katan projeler, konut almak isteyenlerin tercihleri arasında öncelikli olmalı" şeklinde konuştu. Çelik, doğru lokasyon, konsept, fiyat ve ödeme planı, bir projenin seçimi konusunda en önemli kriterler olduğunu ancak projenin iç tasarımı, oda sayısı ve büyüklüğü, sosyal donatıları ve güvenliğinin nitelikli bir konut projesinin olmazsa olmazları arasında yer aldığını anlattı.

Firma geçmişi de analiz edilmeli

Projeyi geliştiren firmanın geçmişi, marka değeri, daha önce hayata geçirdiği projelerindeki yaşam standartları ve oturan memnuniyetinin de çok iyi analiz edilmesi gerektiğini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Aileler, genellikle şehrin çeperlerinde geliştirilen daha özgür yaşam alanı sunan konut projelerini tercih ederken, şehirden kopmak istemeyenler, yoğun iş temposu olup da trafikte zaman harcamak istemeyenler için şehir merkezleri de cazibesini hala koruyor. Yeni nesil rezidanslar, zengin sosyal imkanları ve hizmetleriyle hayatı çok kolaylaştırıyor. Bu doğrultuda, ana arterlere yakın, şehre ve havaalanı gibi ulaşım merkezlerine yakın bölgelerdeki gelişim sürüyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ev-alirken-bunlara-dikkat-edin_119149.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!