Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Emlak Konut: Dava Sonuçlanmadı

Emlak Konut, Şişli Ayazağa Gecekondu Önleme Bölgesi 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planının yürütmesinin durdurulması yönündeki haberleri yalanladı.

yapi.com.tr
Emlak Konut: Dava Sonuçlanmadı

Emlak Konut GYO’dan yapılan yazılı açıklamada, Ağaoğlu Şirketler Grubu ile birlikte hasılat paylaşımı usulüne göre geliştirilen 'Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi' ile ilgili ‘yürütmenin durdurulmasına’ ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı savunuldu.

"TMMOB Şehir Plancıları İstanbul Şubesi tarafından Şişli Ayazağa Gecekondu Önleme Bölgesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 16.09.2011 tarih ve 103140 sayılı Olur’u kapsamında 29.11.2011-29.12.2011 tarihleri arasında askıya çıkarılan 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planının yürütmesinin durdurulması ve iptali talebi ile Danıştay 6. Dairenin 2012/4412 E. Sayılı dosyası ile açtığı dava halen devam etmektedir" denilen açıklama; şöyle devam ediyor:

"İddia edilen yürütmenin durdurulması kararı ile ilgili olarak Emlak Konut GYO’ya tebliğ edilmiş herhangi bir karar bulunmamakla beraber, yürütmenin durdurulması kararı verildiği iddia edilen 16.09.2011 tarihli plandan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 18.04.2012 tarihli Olur’u ile onaylanmış yeni bir Revize İmar Planı bulunmaktadır. Proje ile ilgili inşaat faaliyetleri bu yeni plan çerçevesinde devam etmektedir. Şirketimiz tarafından hukuki süreç yakından takip edilmektedir. İddia edilen yürütmenin durdurulması kararının hak sahiplerini mağdur etmesi gibi bir durum söz konusu değildir”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-konut-dava-sonuclanmadi_118931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!