Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eymir Açık Amaç Belli!

Eymir Gölü’nün halka kapalı olduğu ve ODTÜ’nün Eymir’den rant elde ettiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyleyen ODTÜ Rektörü Acar, “Göl herkese açık. Bu iddialar Eymir Gölü’nü ranta açmak amacıyla ortaya atılıyor” dedi.

yapi.com.tr
Eymir Açık Amaç Belli!

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, bu yıl 52’ncisi gerçekleştirilen “ODTÜ Eymir Göl Şenliği ve Ağaç Dikme Bayramı” dolayısıyla Eymir Gölü’nde ODTÜ mensupları, öğrencileri ve mezunlarıyla bir araya geldi. Ağaç ve doğa sevgisinin ODTÜ kimliğinin bir parçası olduğunu belirten Acar, bugün yaklaşık 8 bin fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

“ODTÜ, devraldığı araziyi ve gölü hiçbir şekilde bir rant aracı, gelir kapısı olarak görmemiştir” diyen Acar, “ODTÜ, Eymir Gölü’nü çarpık yapılaşmaya, çevre kirliliğine karşı titizlikle korumuştur. ‘Korumasaydı ne olurdu’ diyenler, Mogan Gölü ve çevresine baksınlar” ifadelerini kullandı.

Bir tane bile işletmemiz yok

Gölün halka, herkese açık olduğunu vurgulayan Acar, yaya ve bisikletle her zaman girilebileceğini sadece yoğun günlerde araç trafiğinin denetlendiğini söyledi. Acar, “ODTÜ’nün Eymir Gölü’nde işlettiği hiçbir restoran yoktur. Hizmet veren restoran sayısında son 15 yılda hiçbir artış olmamıştır ve yasal olarak aldığımız kiranın dışında hiçbir gelirimiz yoktur” diyerek, bu iddiaların ODTÜ’yü itibarsızlaştırmak ve Eymir Gölü’nü ODTÜ korumasından çıkarmak ve ranta açmak amacıyla yapıldığını savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eymir-acik-amac-belli_113580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!