Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kirlilik Raporu Başbakan'a Sunulacak!

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mogan Gölü'ndeki kirlilik ile ilgili gölde incelemelerde bulundu. Duruay geçtiğimiz aylarda gölün durumunu Başbakan Tayyip Erdoğan’a sözlü olarak ilettiğini, bir rapor hazırlayarak sunacaklarını söyledi.

yapi.com.tr
Kirlilik Raporu Başbakan'a Sunulacak!

Dragon Yarışları’nın bu yılki turlarının Mogan Gölü’nde yapılması sırasında göldeki kirliliğin ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay göle giderek incelemelerde bulundu. Hürriyet'ten Oğuz Demir'in haberine göre, Mogan’ın öldüğünü söyleyen Duruay, “Bende yetki olsa hemen temizlerim ama malesef yetki yok. Fakat göldeki durumun ciddiyetini ortaya koymak için bir rapor hazırlıyoruz. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na göndereceğiz” dedi. Gölbaşılı olduğunu hatırlatan ve gölün eski halini de bildiğini belirten Duruay şunları söyledi:

Doğru anlatamadık

“Mogan’da bu sene geçtiğimiz senelere göre daha fazla kirlenme ve yosunlanma var. Bu konuyu sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir etkinlikte sözlü olarak iletmiştim. Başbakanımız da konuyu Melih Başkanımıza havale etti. Ama sayın Başbakanımıza gölün bugünkü durumunu doğru anlatamadık. Bununla ilgili bürokrat arkadaşlarımla rapor hazırlıyoruz. Bu raporu Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na göndereceğiz. Daha önce 1989-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Erdal Eren döneminde göl ile ilgili iki kere çalıştay yapıldı. Yani dört dönem önce de gölün kirlenmeye başladığı ve birşeyler yapılmasıyla ilgili konular konuşuluyor. Şimdi de bunu konuşuyoruz. O zamandan bu zamana göl daha da kirlendi.

Çevreciler de harekete geçsin

Ben 1963 doğumluyum. Gölün eski halini de biliyorum, gölde yüzdüğümüz günleri biliyoruz, kumsal vardı. Sahil kenarlarında temiz su kaynakları çıkardı. Bu kaynaklardan su içerdik. Gölümüzün seviyesi düştü, yosunlar her tarafı sardı. Bizi kahreden bir görüntü ortaya çıktı. Çevreci kardeşlerimiz ve derneklerimizin de bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz. Gölbaşı bizim herşeyimiz, gölümüzün temizlenmesi lazım, Ankaramıza yakışmayan bu görüntünün bir an önce ortadan kaldırılması lazım.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kirlilik-raporu-basbakana-sunulacak_121432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!