Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Eymir’de Yapılaşma Süreci Ciddiyetsiz’

Eymir Gölü’ne 150 metre mesafede, ‘Özel Çevre Koruma Bölgesi’ olarak belirlenen ve resmi kayıtta ‘ağaçlandırılacak alan’ olarak geçen araziye yapılması istenen inşaat ile ilgili tartışmalar sürüyor.

yapi.com.tr
‘Eymir’de Yapılaşma Süreci Ciddiyetsiz’

Hürriyet'in haberine göre, Bilgi Edinme Yasası kapsamında yazışmalar yaptıklarını ifade eden TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’nün yanıtında sürecin ciddiyetsizliğinin açıkça ortaya çıktığını savunarak şunları söyledi:

Yapılması mümkün değil

“Bilgi edinme yazımızı gönderdikten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü bünyesindeki İmar Planlama Dairesi Başkanlığı; Çevre ve Düzenlemesi Dairesi Başkanlığı’na bir yazı yazıyor. Bu yazıda, bu bölgeye dair yapılan yazışmaların tamamının kendilerine iletilmesini istiyor. Çevre ve Düzenlemesi Dairesi Başkanlığı ise ellerinde bu konuya dair bir yazışma olmadığı yanıtını veriyor. Bunun üzerine İmar Planlama Dairesi, haziran ayında konu ile ilgili birçok yazışma yaptıkları yanıtını vererek yazışma fotokopilerini de yanıtına ekliyor. Ve tüm kurumların yaptığı yazışmalara e-devlet üzerinden ulaşılabildiğine dikkat çekerek ‘Yazınız üzerinden yapılan yanlış beyanın, Bakanlığımız başta olmak üzere Genel Müdürlüğümüzün yargı karşısında vahim sonuçlar doğurmaması için yazınızın işlemden kaldırılması’ gibi bir ifade kullanıyor. Bu gösteriyor ki buradaki otel projesi, bilimsellik anlamında, hukuki anlamda ve planlama anlamında yapılması mümkün değil. Bir takım ayak oyunlarıyla bu işi yaptırmaya çalışıyorlar.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/eymirde-yapilasma-sureci-ciddiyetsiz_127157.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!