Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Faber: Türkiye’den Emlak, Arsa hatta Çiftlik Alın

Uluslararası yatırım uzmanı Marc Faber, “Cazip olan iki şey hisse senedi ve emtia” derken “Ben hisse senedinden yanayım. Düzeltme döneminde piyasadan çıkıp emlak ya da emtiaya girmek lazım. Emlak, arsa alın. Hatta Türkiye’den çiftlik alın” tavsiyesinde bulundu.

Hürriyet Gazetesi
Faber: Türkiye’den Emlak, Arsa hatta Çiftlik Alın

CNBC-e’nin 10’uncu kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Geleceği Görmek: Ekonomide 1000 günde neler olacak” konulu konferansa, video konferans bağlantısı ile katılan Yatırım Uzmanı Marc Faber, belli bir dönem emtia fiyatlarının yukarı çıkacağı, Ortadoğu’daki borsalarda ilginç yatırım fırsatları olduğunu belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Devlet tahvillerinden kaçının, devlet tahviline yatırım yapmayın. Cazip olan iki şey hisse senedi ve emtia. Ben hisse senedinden yanayım. Düzeltme döneminde piyasadan çıkıp emlak ya da emtiaya girmek lazım. Altın ve gümüşü tutmak önemli. Emlak, arsa alın. Hatta Türkiye’den çiftlik alın.”

ABD ekonomisi iflas edecek

Bu arada dünya ekonomisini de değerlendiren ve bir gün Amerikan ekonomisinin iflas edeceğine inandığını söylerken, “Ama iflas etmeden önce de para basıyorlar” dedi. FED’in kurulumundan bugüne doların satınalma gücünün azaldığına dikkat çeken Faber, şu andaki Amerikan ekonomisinde dolar ve tahvilin cazip olmadığını dile getirerek, ABD Doları ve tahvili cazip değilse, enflasyondan faydalanacak yatırım kalemlerinin seçilmesi gerektiğini söyledi.

Çin teşekkür etmeli

Faber, önümüzdeki dönemde altın, platin gibi değerli metallerin değer kazanacağını öne sürerek, sözlerine şöyle devam etti: “Çünkü para basar gibi altın basılamıyor. Çin, bence Bernanke’ye (FED Başkanı) teşekkür mektubu göndermeli, ‘Sayenizde ABD çöktü, Çin zengin oldu’ diye. Çünkü, kaynak üreten ülkeler zenginleştikçe daha çok ithal ediyorlar. Bu da, küresel bir balon yaratıyor. Çin ekonomisi büyümeye devam ettikçe petrol fiyatları da artacak.’’

Faber,  gelişmekte olan ekonomilerin hızlı büyüdüğüne ve bu ülkelerin bir araya geldiğinde, küresel ekonominin neredeyse yarısını oluşturduğuna değindi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/faber-turkiyeden-emlak-arsa-hatta-ciftlik-alin_84491.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!