Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Fakülte Binası Yarım Kaldı

Giresun'un Bulancak ilçesinde, yaklaşık 3 yıl önce yapımına başlanan Diş Hekimliği Fakültesi binası çöplüğe döndü.

yapi.com.tr
Fakülte Binası Yarım Kaldı

Giresun Üniversitesine bağlı olarak Bulancak ilçesine yaklaşık 3 yıl önce Diş Hekimliği Fakültesi binası temeli atıldı. 2018 yılında da Üniversite Senatosu binanın Diş Hekimliği Fakültesi yapılması kararı aldı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; Belediye Başkanı Recep Yakar ile dönemin Üniversite Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun arasında yapılan anlaşma gereği binayı belediye yaparak üniversiteye devredecekti. Zeminle birlikte 5 kat olarak planlanan binanın büyük bir kısmı yapıldı. Ancak üniversite rektörünün değişerek Prof. Dr. Yılmaz Can’ın göreve gelmesiyle fakülte planları da suya düştü.

2 dönemdir Bulancak Belediye Başkanlığı görevini yerine getiren AKP’li Recep Yakar, Diş Hekimliği Fakültesinin açılmasıyla birlikte ilçenin akademik merkez haline geleceğini söyleyerek şöyle konuşmuştu; “Bulancak, Giresun'a yakınlığı ve kolay ulaşılabilir olması sebebiyle de Giresun Üniversitesi'nin gelişim alanı içindedir.

Giresun'un en büyük ilçesi konumundaki Bulancak, Diş Hekimliği Fakültesi ve Teknokent'in de hayata geçmesiyle akademik bir merkez haline dönüşecektir. Yıllardır sürdürülen mücadeleler ve görüşmeler sonucunda bugün gelinen nokta sevindirici ve gurur vericidir. İlçemiz bir öğrenci kenti haline gelecektir.”

İnşaat durdu, yeni rektör vazgeçti
Fakültenin kaba inşaatı tamamlanma aşamasına gelirken, açıklanmayan bir nedenle yüklenici şirket inşaatı yarım bıraktı. Bu sırada üniversitenin rektörü de değişti. 2019 yılında rektör olarak atanan Prof. Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesinin yanlış yere yapıldığını, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tamamlanmak üzere olduğunu belirterek Diş Hekimliği Fakültesi’nin de aynı yere yapılacağını söyledi. Prof. Dr. Yılmaz Can, “Tıp Fakültesi Morfoloji binasının 3 yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Aynı bölgeye Diş Hekimliği Fakültesinin de yapılması kararını aldık. Dolayısıyla Aksu mahallesinde yapılmakta olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresi sağlık üssü haline gelecektir.” dedi.

Bina çöplüğe döndü
Diş Hekimliği Fakültesi umudu ile yapımına başlanan ve yarım kalan binanın geçen zaman içerisinde tamamlanan kısımları da kırılıp dökülmeye başladı. Milyonlar harcanan binanın içerisi çöplüğe dönüşürken İYİ Parti İlçe Başkanı Süleyman Bayrak, devletin parasını boş yere harcayanların halka hesap vermelerini istedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fakulte-binasi-yarim-kaldi_182915.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!