Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çekmeköy'de 4 Yıl Önce Başlanan İtfaiye İstasyonu Tamamlanamıyor

Çekmeköy’de, inşasına yaklaşık 4 yıl önce başlanan itfaiye istasyonunun yapımı bir türlü tamamlanmadı. İnşaat, çalışmaların yaklaşık 2.5 yıl kadar önce durmasıyla atıl hale geldi.

yapi.com.tr
Çekmeköy'de 4 Yıl Önce Başlanan İtfaiye İstasyonu Tamamlanamıyor

Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi'nde inşa çalışmaları yaklaşık 4 yıl kadar önce başlayan İBB'ye ait itfaiye istasyonunun inşaatı bir türlü sonlanmadı. İhalesi 2017 yılında yapılmasına rağmen çalışmaların yaklaşık 2.5 yıl önce durduğu inşaat alanı atıl hale geldi. İnşaatın şantiyesinde çalışmaların durması ve görevli kimsenin beklememesi nedeniyle adeta bölgedeki tinercilerin yuvası haline geldi.

İHA’da yer alan habere göre; inşaatın bahçesinde çıkan otların boylarının yükseldiği ve şantiyede bazı malzemelerin bırakıldığı gözlendi. İnşaatın olduğu bölgede ortaya çıkan acil durumlara, başka bölgelerde bulunan itfaiye istasyonundan görevlilerin intikal ettiği öğrenildi.

Mahalleli, bir türlü bitirilemeyen inşaatın tinerci yuvasına dönmesi nedeniyle kendileri için tehlike arz ettiğini dile getirdi. Bu durumdan şikayetçi olan mahalleli, inşaatın bitirilmesini istediklerini belirtti.

Mahallede yaşayan Ömer Taner, “Her gün oraya geceleri tinerci giriyor. Bazen bağırıyorlar çağırıyorlar. Hiç kimse yok, bekçi de yok. Gece ben bekçileri de göremiyorum. İki buçuk yıl önce kesildi inşaat. Ne olduğunu bilmiyoruz. Buradaki işçilere de paraları da vermediler.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Enis Şentürk ise “Belediyeyi arıyoruz. Para ödenmemiş. Müteahhitler de öyle. Giden müteahhit diyor ki “Bütçe, para olmayınca bu kadar yapmışlar.” Ödenek çıkmamış. Yani sorun böyle diyorlar ama belediyeyi arıyoruz ‘yapılacak. biraz sıkıntılar var’ diyorlar. Gece bizim çocuklarımız sekiz dokuzdan sonra karanlık çökünce buradan geçemiyor. Ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz bir an önce.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cekmekoyde-4-yil-once-baslanan-itfaiye-istasyonu-tamamlanamiyor_187587.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!