Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Tapuda Yeni Dönem

Filli Boya, 'Coloration' ile İkinci Kez Renk Trendlerini Belirledi

Ümit Ünal ve Derin Sarıyer, Filli Boya'nın “Coloration İkibinonbeş / İkibinonaltı Renk Eğilimleri” adlı yeni koleksiyonu için bir araya geldi. Uluslararası Renk Örgütü (Intercolor)'un Türkiye temsilcisi olan Ünal, önümüzdeki dönemde mekânların, 'Kozmik' ve 'Panoptik' kavramlarının kılavuzluğunda renkleneceğine dikkat çekti.

yapi.com.tr
Filli Boya, 'Coloration' ile İkinci Kez Renk Trendlerini Belirledi

Filli Boya'nın, geleceğin trend ve renklerini yansıtan "Coloration İkibinonbeş / İkibinonaltı Renk Eğilimleri" adlı yeni koleksiyonu, Uluslararası Renk Örgütü (Intercolor)'un Türkiye temsilcisi, tasarımcı Ümit Ünal tarafından hazırlandı. Ünal'ın belirlediği kavram ve renkleri kendi disiplini içinde kalarak yorumlayan tasarımcı Derin Sarıyer ise, projeye özel birenstalasyon gerçekleştirdi.

Ümit Ünal’ın sunumu ve Derin Sarıyer’in yorumuyla hayata geçirilen proje, Ortaköy Feriye’de düzenlenen basın toplantısı ve davet ile tanıtıldı.


Yeni mekanlar 'kozmik' ve 'panoptik' renklerle giyinecek

Yarım yüzyıldır belirlediği renklerle, pek çok disiplini ve sektörü etkileyen Uluslararası Renk Örgütü (Intercolor)'un Türkiye temsilcisi olan Ümit Ünal, 16 ülkenin temsilcisi ile birlikte geleceğin renk ve trend eğilimleri üzerine çalışıyor. ICC’de yaptıkları en son çalışmaları referans alan Ünal, bu koleksiyonda gelecekte öne çıkacak kavram ve renkleri Filli Boya için belirledi. 

ICC ile yaptıkları çalışmalarda yakın gelecekte 2015-2016 yıllarına ait iki kavramın öne çıkacağını belirten Ümit Ünal, bu kavramları Kozmik ve Panoptik olarak tanıttı. Bu iki kavramın yaşam eğilimlerimizi şekillendireceğini ifade eden Ünal, buna bağlı olarak öne çıkacak 70 rengi belirledi. “Filli Boya Coloration 2015/ 2016,  2 kavram – 70 renk” adıyla hazırlanan katalogun styling çalışmasını ise tasarımcı Derin Sarıyer gerçekleştirdi.

Ümit Ünal’ın hazırladığı katalogdan ilham alan Derin Sarıyer, Filli Boya için bir enstalasyon hazırladı. Geleceğe dair renk ve trend eğilimlerinin yer aldığı bu koleksiyonu kendi disiplini içinde kalarak yorumlayan Sarıyer, sanatsal ve mimari yanı olan bir eser hazırladı.

Yeni bir döneme işaret eden Coloration koleksiyonu, iki önemli tasarımcının imzasıyla yaşam alanlarımızda kuracağımız sonsuz bir evrenin rehberliğini üstleniyor. 


Ümit Ünal: “Hepimiz kozsmosun bir parçasıyız”

Koleksiyonun yaratıcısı Ümit Ünal, Filli Boya Coloration projesinin ikinci aşamasında, bu kez iki yeni kavramla anlatıyor bugünü ve geleceği. Koleksiyonda evrene ait, sonsuzluk tanımlı bir anlatım kurguladığını söyleyen Ünal, algımızın ötesinde bir varoluş durumuna, evrene ait bir yaklaşımı sahiplendiğine dikkat çekiyor. Konuşmasında 'Kozmos'un bir parçası olduğumuzu hatırlatan Ünal, özel bir renk paleti ile buna vurgu yaptığını belirterek, 'Panoptik' renklerle de sonsuzluğa ait bu bütünlüğü fotoğrafladığını ekledi.

 

 

Derin Sarıyer: "Başrol, duvarların ve renklerin"

Filli Boya Coloration katalog projesinde ilk kez yer alan Derin Sarıyer, son bir yıldır Filli Boya’nın renkli dünyasının bir parçası olduğunu söyledi. Sarıyer, Ümit Ünal’ın hazırladığı koleksiyonun stylingini yaparken, etrafındaki tüm ürünlerden arınıp duvarlara odaklanarak bir çalışma sergilediğini belirtti. Rengi hissetmek için arketip mobilyaları varla yok arasında konumlandırdığına dikkat çeken Derin Sarıyer, bu ürünler için "Oradalar ama yoklar" yorumunda bulundu. Yaptığı çalışmada mekan duygusunun verildiğini söyleyen Sarıyer; başrolün, duvarlara ve renklere ait olduğunu sözlerine ekledi.

Sarıyer, tasarladığı enstalasyon hakkında ise şu bilgileri paylaştı:

"Filli Boya için hazırladığım enstalasyon soyut fakat bir o kadar da somut bir çalışma. Filli Boya'nın 2015/16 renklerinin tamamını aynı enstalasyon içerisinde kullanmak istedim. Bu birlikteliğin yaratacağı güçlü duygusal patlamayı hissetmek gerekirdi. Bunu da geometrinin, matematiğin, mikro mimari bir tavrın iç içe geçtiği bir formda sundum. Hem çok düzenli hem de sofistike bir karmaşa hayal ettim."


Gülay Dindoruk: “Işığın renk, rengin hayat olduğunu biliyoruz”

Projenin yöneticisi, Betek Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, kaliteli ürün üretmekle yetinilemeyeceğini, bu nedenle yaratıcılığın ve yenilikçiliğin peşinde olduklarını belirtti. Dindoruk, Filli Boya olarak 25 yıldır ürettikleri renk, doku ve ürün seçeneklerinin; mimarlar, tasarımcılar ve tüm kullanıcıların seçimleriyle dekorasyona, özgün tasarımlara ve yaşam alanlarına dönüştüğünü görmenin kendileri için en büyük mutluluk olduğunu belirtti.

Dindoruk, "Ortaya koyduğumuz katologla ışığın renk, rengin de hayat olduğunu biliyoruz. Ürettiğimiz renklerle insanların hayatlarına dokunduğumuzu hissediyoruz" dedi.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/filli-boya-coloration-ile-ikinci-kez-renk-trendlerini-belirledi_118330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!