Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Isı Kayıplarını ‘Termal Kamera’ ile Gösterdi

Betek Boya, 36. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da ısı yalıtımının önemine dikkat çekti. Şirket tüketicilere yalıtımın önemini göstermek için ısı kayıplarını gözler önüne seren termal kamera hizmeti sundu. Şirketin ürünleri ile ilgili bilgileri Betek Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk’tan aldık.

yapi.com.tr

Betek Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, fuarda enerji verimliliği konusundaki uzmanlıklarını sergilediklerini söyledi. Dindoruk, ısı yalıtımın sistemlerinin enerji verimliliğine etkisini göstermek amacıyla termal kamera hizmeti sunmayı planladıklarını dile getirdi. Bu sistem dış cephe ve çatılarda kızılötesi ışınlarla hava akımı veya rutubet kaynaklı sorunları tespit ederek yalıtıma ihtiyaç olan bölgeleri işaret ediyor. Infrared görüntüleme yapabilen termal kameralar sayesinde ısı yalıtımı yetersiz binalarda meydana gelen ısı kaçakları görülebiliyor. Ölçüm için gerekli ortam koşullarının sağlanması durumunda, termal kameralar ile elde edilen analizler doğru ısı yalıtım sistemlerinin farkını ortaya koyduğu gibi, ısı yalıtımsız ya da yetersiz ısı yalıtımına sahip binalarda ısı kaçaklarından dolayı enerji kayıpları tespit edilebiliyor.

Ar-ge çalışmalarına önem verdiklerini belirten Dindoruk, “Çalışmalarımız bazen ürün iyileştirmesi, bazen de yeni bir ürün geliştirme şeklinde oluyor. Son olarak ısı yalıtım sıvasını daha verimli hale getirmek için bir çalışma yaptık. Böylece 25 kiloluk paketle yapılan metrajı 15 kilo ile yapar duruma geldik. Bu bize üretim, nakliye ve uygulamada önemli avantaj sağlıyor” dedi. Yapı sektörünü değerlendiren Dindoruk, 2012’nin belirsizliklere geçtiğini ifade etti. Dindoruk, 2013’ün ilk aylarında ise gerek yeni projeler gerekse yenileme çalışmaları ile hareketli bir döneme girdiklerini söyledi.

Filli Boya fuarda; bu yıl moda ve stil dünyasının önemli ismi Ümit Ünal ile hayata geçirdiği, renk konusunda boya ve inşaat sektöründeki öncü rolünü vurgulayan “Coloration / 2013-2014 Renk Eğilimleri” projesini de tanıttı. Capatect Isı Yalıtım Sistemi ürünleriyle de fuarda yer alan Filli Boya, çevre dostu yeni nesil ısı yalıtım sıvası Capatect ECOTECH’ in tanıtımını yaparak, aynı zamanda da uygulamakta olduğu garanti, sigorta ve kredi hizmetlerinin detaylarını katılımcılar ile paylaştı. 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/isi-kayiplarini-termal-kamera-ile-gosterdi-_109157.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!