Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Filtresiz Termik Santraller için Karar Günü

13 termik santrale 'baca filtresi takmadan' 2.5 yıl daha çalışma izni verilmesini içeren teklif, bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek. İznin engellenmesi için çaba sarf eden Özgür Özel, "Bu Meclis'in namus meselesi" dedi.

yapi.com.tr
Filtresiz Termik Santraller için Karar Günü

13 termik santrale 2.5 yıl daha baca filtresi takmadan faaliyete devam kararının akıbeti bugün belli olacak. TBMM’de maden kanunu görüşülürken bütün partiler filtre takmayan santrallerin kapatılmasını benimsemişti. Ancak AKP, dijital vergi paketine koyduğu bir maddeyle santrallere 2.5 yıl daha ek süre veriyor.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bu santrallere ek süre verilmesini maden kanunu görüşülürken engelledik, bu önergeye AKP de imza attı şimdi ise ek süre veriyorlar. Bu Meclis’in namus meselesi” dedi.

TBMM'de ele alınacak yasa teklifinin 50. maddesi ile 13 termik santralin baca filtresi takmadan ve arıtma tesisi kurmadan 2.5 yıl daha zehir saçmasına izin veriliyor. İktidar bu santrallerin devre dışı kalması halinde elektrik sıkıntısı olacağını savunuyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, yaptığı açıklamada ‘'13 termik santralin çevre yatırımlarını ertelemek tüm Türkiye’yi 2.5 yıl daha zehirlemektir. Bu santraller filtre sistemi kurana kadar kapatılmalı.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/filtresiz-termik-santraller-icin-karar-gunu_176184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!