Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Fındık Üreticisine 2B Darbesi!

Ordu’nun Perşembe İlçesi Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, 2B arazisi sahibi yaklaşık 2 bin fındık üreticisinin, dönümüne 150 TL ile 170 TL arasında değişen gelir desteğinden yararlanamayacağını söyledi.

yapi.com.tr
Fındık Üreticisine 2B Darbesi!

Arslan Soydan, fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği ve alternatif ürüne geçen üreticilere telafi edici ödemeler yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararının Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı. DHA'nın haberine göre, bunun için başvuruların da halen sürdüğünü kaydeden Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, 2B mağduru fındık arazisi sahiplerinin, önceki yıl olduğu gibi bu yıl da destekleme alamayacağını söyledi.

2 bin üretici yararlanamayacak

Geçen yıl 161 bin 735 ton fındık üretimi ile Ordu’nun fındığa dayalı bir ekonomisi olduğunu vurgulayan Arslan Soydan şöyle konuştu: "Fındıkta üretim maliyetlerini düşürmek ve fiyat dengesini sağlamak amacıyla 2009 yılında Bakanlar Kurulu’nca açıklanan fındık stratejisi kapsamında üç yıllığına destekleme yapılmıştı. Bu desteklemeler 2012’yi de kapsayacak şekilde 2014 yılı sonuna kadar 3 yıl daha uzatıldı. Bu karar çiftçilerimizi sevindirdi. Ancak fındık arazisi 2B’ye kalan yaklaşık 2 bin üreticimiz önceki sene olduğu gibi bu desteklemeden faydalanamayacak. Üreticinin mağdur edilmemesi için acilen bu sorunun çözülmesi gerekiyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/findik-ureticisine-2b-darbesi_105023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!