Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir'de Traktörlü 2B Eylemi

2B arazilerinin rayiç bedelini yüksek bulan bir grup vatandaş, traktörlerle şehir merkezindeki Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne gitmek istedi.

yapi.com.tr/AA
İzmir'de Traktörlü 2B Eylemi

İzmir'in Bornova ilçesinde 2B arazilerinin rayiç bedelini yüksek bulan 2B arazisine sahip bir grup vatandaş, tepki amacıyla traktörleriyle şehir merkezindeki Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne gitmek istedi.

Kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışında rayiç bedelini yüksek bulan Bornova ilçesine bağlı Yakaköy, Çiçekli Köy, Karaçam, Beşyol, Kayadibi, Sarnıç, Kurudere, Kuyucak, Ulucak ve Damlacık köyü sakinlerinden oluşan grup, Yakaköy'de bir araya geldi.

Tepki amacıyla traktörleriyle şehir merkezine gitmek isten grup, eyleme karşı tedbir alan polis ve jandarma tarafından Manisa-İzmir Karayolu MTA Lojmanları önünde durduruldu.

Güvenlik güçlerince şehir merkezine girişlerine izin verilmeyen grup, “işgalci değil orman köylüsü olduklarını ve yasanın kendilerini mağdur ettiğini” söyleyerek, SİT'in kaldırılmasını ve rayicin düşürülmesini istediklerini belirtti.

Görüşmede ikna edilen grup, konuyla ilgili dilekçelerinin temsilcileri tarafından götürülmesini kararlaştırarak eylemlerine son verdi ve köylerine döndü.

Güvenlik güçlerinin gruptakilerle görüşmeleri sırasında, Manisa-İzmir yolu bir süre trafiğe kapalı kaldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-traktorlu-2b-eylemi_105156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!