Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Firma Başına 1,4 Milyon Dolara Kadar Tasarım Teşviği

Firmalara kurdukları tasarım ünitesi için harcadıkları paranın yüzde 50'si devlet tarafından ödenecek. Ancak ödenecek teşvik miktarı firma başına 1,4 milyon doları geçemeyecek.

yapi.com.tr / AA
Firma Başına 1,4 Milyon Dolara Kadar Tasarım Teşviği

Destek Patent’in desteği ile düzenlenen Tasarım Tebliği Semineri’nde konuşan Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Markalaşma ve Ar-Ge Daire Başkanı Mehmet Ali Kılıçkaya, Tasarım Teşviği ile destek zincirinin son halkasını tamamladıklarını vurgudı. Firmaların ürün değerini ve ihracat kapasitelerini arttırmayı hedeflediklerini belirten Kılıçkaya, şöyle konuştu:

"Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi’yle stratejisi, hedefi olan, katma değeri yüksek ürün ihraç etmek için tasarım yapmak isteyen firmalarımıza teşvik vermek istiyoruz. Teşvikten yeni tasarım ünitesi kuran ya da mevcut  tasarım departmanını geliştirmek isteyen firmalar yararlanabilecek. Firmalara kurdukları tasarım ünitesi için harcadıkları paranın yüzde 50'si devlet tarafından ödenecek. Ancak ödenecek teşvik miktarı firma başına 1,4 milyon doları geçemeyecek. Süresi maksimum 5 yıl olacak teşvikten firmalarımız sadece bir kez faydalanabilecek. Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi’nde teşvikler üç başlık altında toplandı. Her firmaya tasarımcı, modelist ve mühendis istihdamı için bir milyon, alet, teçhizat ve yazılım için 250 bin, seyahatler için de 150 bin dolara kadar teşvik ödemesi yapılabilecek".

http://www.yapi.com.tr/haberler/firma-basina-1-4-milyon-dolara-kadar-tasarim-tesvigi_133368.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!