Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

FORM’dan Endüstriyel Tesislere İklimlendirme Çözümleri

Form Şirketler Grubu iştiraki Form Endüstri Ürünleri, enerji verimliliği yüksek Dunham Bush marka soğutma gruplarıyla Karan Tekstil ve Sepaş Plastik üretim tesislerinin iklimlendirme ihtiyaçlarına çözüm sundu.

yapi.com.tr
FORM’dan Endüstriyel Tesislere İklimlendirme Çözümleri

Form Endüstri Ürünleri, endüstriyel alanların iklimlendirme ihtiyaçlarını verimliliği ve teknolojisi yüksek ürünlerle karşılıyor. Form Endüstri Ürünleri, Karan Tekstil üretim tesisine, 48 yıldır temsilciliğini başarılı bir şekilde yürüttüğü Amerikan kökenli Dunham Bush soğutma gruplarının yanı sıra Form markalı Klima Santralleri’nin kurulumunu gerçekleştirdi. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karan Tekstil tesislerinin iklimlendirmesi, 1.000 kW soğutma kapasiteli Dunham Bush marka Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu ve 6 adet Form marka Klima Santrali ile sağlandı. Tedariği sağlanan döner tamburlu, bypass damperli, ısı geri kazanımlı, full otomasyonlu ve atomizer buhar nemlendiricili Form Klima Santralleri, tesise 53.000 m3/h (3 adet), 42.500 m3/h (2 adet) ve 40.000 m3/h olmak üzere üç farklı boyutta entegre edildi. Hava Soğutma gruplarının sezonsal verimlilik değeri ise 4,1.

Tekstil üretiminde doğru iklimlendirme, havalandırma ve nemlendirmenin üretim kalitesi ve verimlilik açısından son derece önemli olduğu bilinciyle hareket eden Form, bu alanda doğru sistemler kurgulayarak verimliliğin artmasına katkıda bulunuyor.

Form tarafından projelendirme ve ürün tedariği yapılan diğer bir proje ise Adana’da bulunan Sepaş Plastik fabrikası. 1984 yılında kurulan ve Türkiye’nin lider PE plastik film üreticisi olan Sepaş Plastik, plastik enjeksiyon sürecinin en önemli ayaklarından olan soğutma aşamasında, ürün kalitesinden taviz vermeden maliyeti düşük tutmak adına enerji verimliliği yüksek Dunham Bush marka Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubunu tercih etti. 12,11 düzeyinde sezonsal verimliliğe sahip olan Dunham Bush soğutma grupları sayesinde, plastik enjeksiyon prosesinin en önemli ayaklarından olan Soğutma Prosesi, son derece verimli bir şekilde sağlanmış oluyor.

Sepaş Plastik’in Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikasına tedariği sağlanan 1.600 kW soğutma kapasiteli Dunham Bush WCFX model Soğutma Grubu, %100 tam yükte sağladığı 8,57 verimlilik değeri ile, en yakın rakibinden %30 daha fazla verimlilik sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/formdan-endustriyel-tesislere-iklimlendirme-cozumleri_182193.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!