Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Form’dan Yerli Üretim Isı Pompaları Teknik Eğitimi

Form Şirketler Grubu, yerli üretime geçtiği su kaynaklı ısı pompası alanında yetkili servis ve satış personelinin katıldığı bir teknik eğitim gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Form’dan Yerli Üretim Isı Pompaları Teknik Eğitimi

Form iştiraki Form Endüstri Ürünleri A.Ş.’nin kısa süre önce yerli üretimine başlanan ısı pompaları alanında Form merkez servisi ile yetkili servislerin ve ısı pompası satış personelinin katıldığı bir teknik eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Form’un İzmir Pancar OSB’de yer alan fabrikasında düzenlenen ve toplamda 28 kişinin katıldığı eğitimde; Ar-Ge’si Form Endüstri Tesisleri A.Ş. bünyesinde geliştirilmiş yerli üretim su kaynaklı ısı pompalarının genel yapısı, komponentler, yazılım ve otomasyon senaryoları ile kurulum, devreye alma ve arıza onarımlarda dikkat edilecek konular hakkında detaylı bilgi paylaşıldı. Bunun yanı sıra toplantı süresince katılımcı servisler yeni ürün hakkında kendi saha tecrübelerine ve birikimlerine yönelik görüşlerini paylaştı.

Uygulamalı eğitimin de yapıldığı toplantıda, üretim alanı ve ürün test standı da gezilerek ürün üzerinde bilgi paylaşımı yapıldı ve merak edilenler hakkında yöneltilen sorular yanıtlandı. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören eğitim, ürünün ortaya çıkış sürecinde yer alan AR-GE Müdürü Muhammed Damar ve AR-GE Müdür Yardımcısı Cansu Özçelik tarafından düzenlendi.

Eğitimde Form’un ısı pompaları alanındaki deneyim ve tecrübesine vurgu yapan AR- GE Müdürü Muhammed Damar şunları söyledi: “55 yıldır iklimlendirme sektörüne yön veren ve su kaynaklı ısı pompaları konusunda 30 yıllık deneyimimizle öncü bir firma olarak yerli ısı pompalarımızı piyasa ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirdik. Bunun yanı sıra bu ürünlerin ana kart ve yazılım gibi detaylarını da yine bilgi birikimimizi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak hazırladık. Piyasadaki yüzlerce su kaynaklı ısı pompası projesinin uygulayıcı firması olarak tüm tasarım, Ar-Ge ve üretim süreçleri tarafımızca gerçekleştirilen bu ürünleri gerek gaz gerekse su devresinde üst seviyede koruma ve otomasyon yönetimi ile donattık ve profesyonellerin dikkatine sunduk.

Müşterilere kullanım kolaylığı sağlayabilmek amacıyla özel donanımlarla oda termostadı üzerinde geliştirmeler yaptık. Müşterilerimizin üründen maksimum derecede verim alabilmesi için fan hızı konusundaki  beklentileri karşılayabilmek adına 3 ayrı fan hızı seçebilme imkanı tanıdık.   Aynı zamanda ana kart üzerinden kontrol edilebilen 2 kademeli ısıtıcı sayesinde de cihazların direk taze hava ile çalışması sağladık. Yeni ısı pompalarımız Modbus veya Bacnet otomasyona uyumlu olarak direk sahaya sevk edilmekte, müşterinin ihtiyaçlar doğrultusunda diğer BMS taleplerine de cevap verebilmektedir.

Bunun gibi birçok inovatif yaklaşımda bulunduğumuz bu yeni ürün ile Form olarak su kaynaklı ısı pompası uygulamalarındaki iddiamızı artırmaktan ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak bu özel ürünü piyasaya sunmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz.’’

http://www.yapi.com.tr/haberler/formdan-yerli-uretim-isi-pompalari-teknik-egitimi_174849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!