Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Frost & Sullivan: Türkiye'nin GSYİH'sı 2025'te Üçe Katlanacak

Türkiye'de 2010 yılında faaliyetlerine başlayan dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık kuruluşlarından Frost & Sullivan'ın araştırmasına göre, Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar olan GSYİH'sı 2025'te 2 trilyon 14 milyar dolara yükselerek üçe katlanacak.

yapi.com.tr / AA
Frost & Sullivan: Türkiye'nin GSYİH'sı 2025'te Üçe Katlanacak

Türkiye'de 2010 yılında faaliyetlerine başlayan dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık kuruluşlarından Frost & Sullivan'ın araştırmasına göre Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar olan GSYİH'sı, 2025'te 2 trilyon 14 milyar dolara yükselerek üçe katlanacak.
     
Yapılan yazılı açıklamaya göre, Frost & Sullivan'ın Türkiye ekonomisine yön veren mega trendleri mercek altına aldığı yeni araştırmasında, ekonomik ve sosyal alanda Türkiye'nin büyük değişimlerin eşiğinde olduğunu ortaya konuluyor. Türkiye'nin 'dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri' olduğu vurgulanan açıklamada, ''Türkiye'nin 2010 yılında 740 milyar dolar olan GSYİH'sı 2025'te 2 trilyon 14 milyar dolara yükselerek üçe katlanacak. Kişi başına GSYİH da aynı dönemde dolar bazında iki kat artış gösterecek'' ifadesine yer verildi.
     
Kentleşmenin yüzde 76 oranına çıkarak yeni kentsel merkezlerin kurulacağı, orta sınıfın genel nüfusa oranının yüzde 72'ye çıkacağı ve global şirketlerin altyapı yatırımlarını hızlandıracağı belirtilen açıklamada, ''Frost & Sullivan'a göre sergilenen sabit ekonomik büyüme Türkiye'yi halihazırda dikkat çekici bir yatırım merkezi konumuna getirmiş bulunuyor. G.E, Coca Cola ve Microsoft gibi büyük küresel şirketler, Türkiye'yi Ortadoğu'daki operasyonları için bölgesel merkezleri olarak belirlemiş bulunuyor. Öte yandan, yüksek büyüme hızı, Frost & Sullivan'a göre Türkiye'yi G20'de 16'ıncı olarak bulunduğu mevcut konumundan G10 listesine doğru hızla ilerletiyor'' denildi.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/frost--sullivan-turkiyenin-gsyihsi-2025te-uce-katlanacak_102116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!