Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Garanti 2013'te 70 Bin Kişiye Konut Kredisi Kullandırdı

Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Orbay, "280 bin kişi Garanti Bankası tarafından finanse edilmiş evlerde yaşıyorlar. Bu bizim için gurur verici bir durum" dedi.

yapi.com.tr / AA
Garanti 2013'te 70 Bin Kişiye Konut Kredisi Kullandırdı

Capital ve Ekonomist dergileri ile Garanti Mortgage işbirliğiyle düzenlenen 'Adana'da Konut Sektöründe Riskler ve Fırsatlar 2014' konulu panelde konuşan Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Kerem Ömer Orbay, geçtiğimiz yıl yaklaşık 70 bin kişiyi konut kredisi kullandırarak ev sahibi yaptıklarını söyledi. Orbay, "280 bin kişi Garanti Bankası tarafından finanse edilmiş evlerde yaşıyorlar. Bu bizim için gurur verici bir durum" dedi.

Garanti Mortgage'nin 2007 yılında Garanti Bankası'nın iştirakiyle kurulduğunu anımsatan Orbay, ''Biz de şirket olarak Garanti Bankası'nın şubeleri aracılığıyla tüketicilere konut kredisi imkanı sunuyoruz. Konut kredisi bir amaç değil, konut alımını finanse etmeye yönelik bir araç. Bizim amacımız tüketici konutunu alırken, doğru finansal yöntemleri anlatmak. Türkiye'nin çeşitli üniversiteleriyle birlikte şubelerimizdeki tüm elemanlarımızı eğitime tabi tutuyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümün Türkiye'nin en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu dile getiren Orbay, şunları kaydetti:

''Kentsel dönüşüm projeleri, inşaat, yapı malzemeleri ve gayri menkul sektörünü olumlu yönde etkilerken ülkenin ekonomisine ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor. Mortgage kredilerini milli gelirle karşılaştırdığımızda daha yolun başında olduğumuz ortada. Zengin tarım potansiyeli ve buna dayalı sanayi faaliyetleriyle gelişme merkezi olarak karşımıza çıkan Adana, doğudan aldığı göçün etkisiyle son dönemde nüfus artış hızı en yüksek illerden birisi. Bu da yatırımcıların şehre yönelimini arttırıyor. Kentsel dönüşüm kapsamındaki çalışmalar ve yeni projeler, Adana ve mortgage sektörü için önemli gelişim alanlarından biri. Garanti Mortgage olarak, bilgi birikimimiz, uzmanlığımız ve pazar liderliğimizle, 24 şubemizde 330 çalışanımızla sektörün Adana'da çok daha büyük hacimlere ulaşması için elimizden geleni yapacağız''.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-2013te-70-bin-kisiye-konut-kredisi-kullandirdi_117585.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!