Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Genç: ‘Topbaş Görevden Alınsın’

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, “Tayyip Erdoğan’ı göreve davet ediyorum. Ortada fol ve yumurta yokken Adana Belediye Başkanı’nı görevden aldın, İstanbul Belediye Başkanı’nı da görevden al” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi
Genç: ‘Topbaş Görevden Alınsın’

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, “Tayyip Erdoğan’ı göreve davet ediyorum. Ortada fol ve yumurta yokken Adana Belediye Başkanı’nı görevden aldın, İstanbul Belediye Başkanı’nı da görevden al” dedi. Genç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Danıştay 1. Dairesi’nin, “İçişleri Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Fen İşleri Daire Başkanı Abdurrahman Uçak hakkında soruşturma izni vermemesine ilişkin kararın kaldırılmasına” karar verdiğini kaydetti.

Genç, “Tayyip Erdoğan’ı göreve davet ediyorum. Ortada fol ve yumurta yokken, bir ihbardan dolayı, Adana Belediye Başkanı’nı görevden aldın, İstanbul Belediye Başkanı’nı görevden almasını öneriyorum” dedi. İstanbul Belediyesi’nin 2 bine yakın ihalede, pazarlık usulünü kullanarak ihaleleri kendi yandaşlarına verdiğini belirten Genç, “İstanbul Belediyesi AKP döneminde, tarihte görülmemiş talan ve soygunlarla karşı karşıya kalmıştır” diye konuştu. Genç, gereğinin yapılmaması halinde, konuyu her gün gündeme getireceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/genc-topbas-gorevden-alinsin_78325.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!