Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Genel Aydınlatma Yönetmeliği'nde Tarih Değişikliği

Genel aydınlatma kapsamında tesis edilerek işletmeye alınan aydınlatma tesisleri, mülkiyeti TEDAŞ’a ait olmak üzere ilgili dağıtım şirketine 30 Haziran 2014 olarak belirlenen iz bedelle devredilme tarihi 30 Haziran 2016’ya ertelendi

yapi.com.tr / AA
Genel Aydınlatma Yönetmeliği'nde Tarih Değişikliği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, belediyeler, il özel idareleri, karayolları, küçük sanayi siteleri, konut kooperatifleri, site yönetimleri, dağıtım lisansı olmayan OSB’ler ve Toplu Konut İdaresi tarafından genel aydınlatma kapsamında tesis edilerek işletmeye alınan aydınlatma tesisleri, proje, onay ve kabul şartı aranmaksızın mevcut durumun tespiti yapılarak taraflar arasında imzalanacak bir protokolle mülkiyeti TEDAŞ’a ait olmak üzere 30 Haziran 2016’ya ilgili dağıtım şirketine iz bedelle devredilecek. Söz konusu tarih daha önce 30 Haziran 2014 olarak belirlenmişti.

Halkın ücretsiz kullanımına açık ve kamuya ait park, bahçe, yürüyüş yolu, tarihî ve ören yerlerinin aydınlatılması ile trafik sinyalizasyonu bu kapsamın dışında kalacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/genel-aydinlatma-yonetmeliginde-tarih-degisikligi_137766.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!