Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Geri Dönüşüm Strateji Belgesi ve Eylem Planı Hazırlanıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bakanlık olarak şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle ilgili strateji belgesi ve eylem planlarını hazırladıklarını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Geri Dönüşüm Strateji Belgesi ve Eylem Planı Hazırlanıyor

Esenler Belediyesi Çöpten Geri Dönüşüm Projesinde üretilen defterlerin dün (20 Eylül Perşembe) gerçekleştirilen dağıtım töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nihat Ergün, Esenler Belediyesi'nin çöpten geri dönüşüm projesinin çok önemli olduğunu kaydetti. Ergün, Bakanlık olarak şu anda Türkiye'nin geri dönüşümle ilgili strateji belgesi ve eylem planlarını hazırladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

''Aslında bu örnekler, bu strateji belgesi ve eylem planları içerisinde de önemli yeri olacak örnekler. Bir belediye ile halk bütünleştiği zaman bölgedeki kağıt atıkları ile ilgili nasıl bir proje ortaya çıkarabileceğini çok güzel ispat ediyor. Bunu Türkiye'nin her yerinde büyükşehirlerde, kağıt tüketiminin çok yoğun olduğu yerlerde örnek proje olarak arkadaşlarımızın iyi görmesi lazım.
     
Bu kağıtlar içinde plastikler içinde, cam ve metal atıklar içinde çıkabilir. Hatta bu pil ve benzeri gibi atıklar içinde çıkabilir. Bugün bir sürü bilgisayarların cep telefonlarının vesaire, bunların da ya atıldığını ya da atılacak yer bulunamadığını görüyoruz. Bunlarla ilgili de bir geri dönüş yerel yönetimlerimiz yaptıklarında eminim çok ciddi kazançlar elde edeceklerdir''.

http://www.yapi.com.tr/haberler/geri-donusum-strateji-belgesi-ve-eylem-plani-hazirlaniyor_102184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!