Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

GF Hakan Plastik 2023 Hedeflerinden Birini Daha Gerçekleştirdi

GF Hakan Plastik, 2023 yılının hedefleri arasında yer alan ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi kurulumunu tamamlayarak sertifikasını teslim aldı. Böylece enerji verimliliği konusunda kararlı adımlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

yapi.com.tr
GF Hakan Plastik 2023 Hedeflerinden Birini Daha Gerçekleştirdi

Tesislerinde ve tüm faaliyetlerinde doğal kaynakların korunması ve CO2 emisyonlarının azaltılması için sürekli iyileştirme bilinci ile programlarını oluşturan GF Hakan Plastik, yıl içerisinde sürdürdüğü çalışmaların sonucunda enerji verimliliği konusundaki taahhüdünü yerine getirdi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesini aldı. 

Sürekli iyileştirme kültürünün şirket içerisinde oluşturulması yönünde çalışmalara imza atan GF Hakan Plastik, enerji verimliliği konusunda da üst yönetiminden tüm çalışanlarına kadar katılımın sağlandığı bir süreç yönetimi gerçekleştirdi.

Yıl içerisinde enerji tüketen sistemler, süreçler veya ekipmanlar analiz edilerek gerekli iyileştirmeler yapılırken; enerji etüdü yaptırılarak, enerji verimliliği sağlayacak projeler hayata geçirildi. Enerji GEMBA faaliyetleri ile çalışmaların etkin yürütülmesi ve CO2 emisyonlarının izlenmesi, analizi ve azaltılmasına yönelik aksiyonlar alındı.

Yapılan iyileştirmeler ile Enerji Yönetim Sistemi kapsamında belirlenen referans çizgisine göre Şanlıurfa üretim tesisinin genelinde %3,2 ve Çerkezköy üretim tesisinde PP-RCT boru bölümünde %27, Sessiz Boru bölümünde ise %28 oranlarında enerji kazançları ile verimlilik elde edildi.

Her iki üretim tesisinde de %100 Yeşil Enerji kullanımı ile 2023 yılı sera gazı kapsam 2 emisyonları %100’ü azaltıldı; enerji verimliliği çalışmaları ile toplam emisyonlarda ise %98 üzerinde azaltım sağlandı.

GF Hakan Plastik, 2024 yılında da sürdürülebilirliğinin sağlanması ve ortak bilinç yaratılması konusunda çalışmalarına devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gf-hakan-plastik-2023-hedeflerinden-birini-daha-gerceklestirdi_201140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!