Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Global: Bomonti İhalesinin İptali Konusunda Şifahen Bilgi Sahibi Olduk

Global Yatırım Holding A.Ş, Bomonti Bira Fabrikası Tahsisi İhalesi ile ilgili kendilerine yazılı tebligatın yapılmadığını bu konuda şifahi görüşmelerle bilgi sahibi olunduğunu (ağızdan, sözle söyleyerek bilgi sahibi olmak) bildirdi.

Dünya Gazetesi
Global: Bomonti İhalesinin İptali Konusunda Şifahen Bilgi Sahibi Olduk

lobal Yatırım Holding A.Ş, Bomonti Bira Fabrikası Tahsisi İhalesi ile ilgili kendilerine yazılı tebligatın yapılmadığını bu konuda şifahi görüşmelerle bilgi sahibi olunduğunu (ağızdan, sözle söyleyerek bilgi sahibi olmak) bildirdi.

Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada şöyle denildi: "Bomonti Bira Fabrikası Tahsisi İhalesi’nin iptaline ilişkin olarak basına yansıyan haberlerle ilgili Şirketimize yazılı bir tebligat yapılmamış bulunmakla birlikte, müteakiben ilgili makamlarla yapılan şifahi görüşmeler çerçevesinde tahsis ihalesinin iptal edildiği yönünde bilgi alınmıştır. Gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir." Şirketin, seans başında kapatılan işlem sırası saat 11.45'te işleme açılacak.

Öte yandan, Global Yatırım Holding, ihalenin iptal edildiği ile ilgili basında çıkan haberler üzerine 25 Ağustos 2006 tarihinde şu açıklamayı yapmıştı; "Bildiğiniz gibi 24 Ağustos 2006 Perşembe günü düzenlemiş olduğumuz basın toplantısında Bomonti Bira Fabrikası ile ilgili projelerimizin detaylarını, düşüncelerimizi ve görüşlerimizi paylaşmıştık.

Ancak; bugün itibariyle kamuoyunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan ihalenin iptal edileceğine dair haberleri biz de üzülerek izlemekteyiz. Tarafımıza konuyla ilgili herhangi bir tebligat henüz yapılmadı. Böyle bir iptalin olmayacağına dair ümidimiz de, bu nedenle devam ediyor. Çünkü Bomonti Bira Fabrikası sadece Global Yatırım Holding için değil, İstanbul için de bir kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor ve bizce İstanbul için gerçekleşmesi son derece önemli.

Kaldı ki, bu dönüşümü sağlayacak proje için açılan ihale, Bakanlığımızca son derece şeffaf bir süreçten geçerek, bu aşamaya getirildi. Sizlerin de bildiği gibi Global, 17 Ağustos 2006 tarihinde yapılan ve 3.75 milyon YTL ile başlayan ihalede; beş firma ile yarışarak; en yüksek alt yapıya katkı bedelini teklif etti.

Çok daha önemlisi, bu proje aslında bir yatırım projesi. Bunun hassasiyetine inanan Bakanlığımız da, ihale şartnamesinde minimum yatırım tutarını 235 milyon YTL olarak saptamıştı. Bu yatırımın tarihi dokuyu modern yaşama taşıyacak en doğru şekilde yapılması; bizim de önceliğimiz. Bu nedenle, projeyi gerçekleştirme şansımız olursa, Global olarak Tarihi Bomonti Binasını beş yıldızlı bir otel ile kültür ve kongre merkezine dönüştürmek amacıyla dünyanın en büyük turizm işletmecileriyle birlikte çalışmayı hedefliyor ve 300 milyon YTL üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Amacımız, İstanbul’a yakışan ve ihtiyaçlarını karşılayan bir turizm merkezi yaratmak ve Bomonti’yi eski günlerindeki ihtişamına kavuşturmaktır. "

http://www.yapi.com.tr/haberler/global-bomonti-ihalesinin-iptali-konusunda-sifahen-bilgi-sahibi-olduk_47966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!