Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GROHE'ye B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü

Alman Çevre Yönetim Derneği GROHE CEO’su Thomas Fuhr’u sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığından ötürü ödüllendirdi.

yapi.com.tr
GROHE'ye  B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü

GROHE AG CEO’su Thomas Fuhr, Alman Çevre Yönetim Derneği (B.A.U.M.) kurumsal ağı 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’nü aldı. Banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünya markalarından GROHE, Fuhr’un yönetiminde sıhhi tesisat ürünleri sektörünün sürdürülebilir markalarından biri haline geldi. Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen törende ödülünü alan Thomas Fuhr, yaptığı açıklamada GROHE’nin dünyanın dört bir yanındaki beş üretim tesisindeki tüm üretim süreçlerinin 2020 yılına kadar karbon-nötr hale geleceğini duyurdu. B.A.U.M. ödülü, 1993 yılından bu yana, çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınma konularında yıllar boyunca sergilediği olağanüstü bağlılık ve bu alanlarda imza attığı örnek girişimler ile evrensel bir yaklaşım ortaya koyarak isim yapmış kişilere veriliyor.

“GROHE’deki çalışma arkadaşlarım adına kabul ettiğim bu ödüle layık görülmüş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” diyen Thomas Fuhr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem benim hem de GROHE’nin misyonu, suyun getirdiği mutluluktan hiçbir şekilde taviz vermeksizin su ve enerji tasarrufu sağlayan özelliklere sahip akıllı teknolojiler geliştirmek. Suyun her damlası kıymetli. Diğer kaynaklardan tasarruf sağlama konusundaki uzmanlığımızı geliştirmemizin altında da su tasarrufu konusundaki tutkumuz yatıyor; nitekim, değer zincirimizin genelinde enerji tasarrufu, CO2’in  azaltılması ve israfın önlenmesi gibi hususlara bu kadar büyük bir önem atfetmemizin nedeni de bu.”

GROHE, 2020 yılına kadar, sıhhi tesisat ürünleri sektöründe karbon-nötr üretime geçen ilk önde gelen üretici olmayı hedefliyor. Temmuz 2019’da GROHE, tüm üretim tesislerinde yeşil elektriğe geçişi tamamladı. Sıhhi tesisat ürünleri üreticisi, önüne geçemediği CO2 salımlarını ise, WWF’in gelişiminde büyük rol oynadığı ve desteklediği Altın Standardı gibi, son derece yüksek standartların baz alındığı telafi edici projeler ve destekleyici aktiviteleri hayata geçirerek dengeleyecek. Tedbirler, CO2 salımlarından kaçınmanın yanı sıra, projenin çevresinde sürdürülebilir, ekolojik ve sosyal gelişime de katkıda bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/groheye-b-a-u-m-2019-cevre-ve-surdurulebilirlik-odulu_174838.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!